Da li ste ikada videli čudniji crveni karton? /video/

© AP Photo / Dave ThompsonSudija Džonatan Mos dodeljuje crveni karton Raulu Himenesu
Sudija Džonatan Mos dodeljuje crveni karton Raulu Himenesu - Sputnik Srbija, 1920, 11.12.2021
Meksički fudbaler Raul Himenes dobio je jedan od najglupljih crvenih kartona tokom utakmice između svog Vulverhemptona i Mančester sitija u Premijer ligi.
Vulvsi su u 16. kolu Premijer lige imali izuzetno težak zadatak, pošto su išli u goste Sitiju, a stvari je dodatno otežao njihov napadač Himenes.
Tridesetogodišnji Meksikanac je u završnici prvog poluvremena uspeo da dobije dva žuta kartona u razmaku od tek nešto više od 60 sekundi, te da time desetkuje svoj tim u nastavku.
Himenes je prvi žuti karton dobio zbog prekršaja, a onda je uporno na nepropisan način sprečavao Rodrija da izvede faul, čak i nakon što ga je sudija Džonatan Mos opomenuo.
Njegov potez podelio je fudbalsku javnost, jer jedan deo misli da je Himenes zasluženo dobio isključenje zbog jako glupog poteza, a drugi da je odluka arbitra bila preoštra.
Sve u svemu, procenite sami.
Da situacija bude još lošija po Vulvse, koji su ionako bili u podređenom položaju, Siti je na kraju došao do pobede od minimalnih 1:0.
Domaćin se branio tokom celog drugog poluvremena, a na kraju pao posle jedanaesterca nakon što je Žoao Mutinjo igrao rukom u kaznenom prostoru.
Najstrožu kaznu realizovao je Rahim Sterling u 66. minutu i, kako se ispostavilo, doneo bitna tri boda Građanima.
I odluka o jedanaestercu koju je doneo Mos u saradnji sa VAR sobom izazvala je kontroverzu, a vi se u tačnost iste, ponovo, uverite sami.
Plasman obezedio SofaScore LiveScore
„Nagrada za tri godine pakla, hvala Bogu“: Ovo je heroj o kojem priča cela Rusija