Ženska rukometna reprezentacija Srbije - Sputnik Srbija

Veliki preokret rukometašica – Srbija pobedila Crnu Goru!

Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedila je posle velikog preokreta Crnu Goru 27:25 (14:18), na startu druge faze Svetskog prvenstva u Španiji.
Izabranice Uroša Bregara nalazile su se u zaostatku od starta utakmice, ali su neverovatnom igrom u drugom poluvremenu uspele da se vrate u meč i dođu do velikog preokreta.
Jovana Risović briljirala je među stativama, Radojević i Stoiljković bile su raspoložene u napadu, a tačku na utakmicu stavila je Kristina Liščević golom u poslednjim minutima.
Srbija je ovom pobedom ostala u igri za plasman u četvrtfinale, te posle tri odigrane utakmice ima skor 2/1, dok je Crna Gora na 0/3.
Srpkinje narednu utakmicu igraju u subotu protiv Francuske (18.00), dok se Crna Gora istog dana sastaje sa Rusijom (15.30).
Srbija je loše otvorila utakmicu primivši čak osam golova za samo 12 minuta igre (5:8). Odbrana je bila slaba i u nastavku poluvremena, te se na petnaestominutnu pauzu otišlo sa četiri gola prednost Crne Gore (14:18).
Jovana Stoiljković bila je jedina raspoložena (pet golova) i da bi došlo do preokreta bilo je potrebno da se uključi još nekoliko rukometašica.
To se i desilo. Risović odbranila je nekoliko zicera na startu drugog perioda, u napadu su proigrale i Radojević i Janjušević, dok je Kristina Liščević postigla ključni gol.
Igrao se 58. minut kada je srednji bek Srbije postigla gol za 27:25, što će se ispostaviti i kao konačan rezultat.
Tok meča mogli ste da pratite uz Sputnjik.
19:27 09.12.2021
POBEDA SRBIJE!!!
Posle velikog preokreta srpske rukometašice dolaze do trijumfa!
19:25 09.12.2021
60' – 27:25 – poslednjih 60 sekundi!
Jovana Risović sa odbranom utakmice!!!
19:23 09.12.2021
59' – 27:25 – poslednja dva minuta!
Tajm-aut Crna Gora. Pletikosić je promašila, Srbija se odbranila na minut i po do kraja.
19:22 09.12.2021
58' – 26:25 – sjajna odbrana naših rukometašica
Imamo napad za +2. Gol Kristine Liščević, 27:25!!!
19:21 09.12.2021
57' – 26:25 – vodi Srbija!
Gol Stamenić – iz kontranapada!
19:20 09.12.2021
56' – 25:25 – neverovatna odbrana Raičević
Liščević je promašila zicer...
19:19 09.12.2021
55' – 25:25 – faul u napadu Kristine Liščević
Zatim i greška rukometašica Crne Gore.
19:17 09.12.2021
54' – 25:25 – drama u završnici
Anđela Janjušević pogađa, 25:24!
Ipak, Premović donosi izjednačenje, 25:25.
19:16 09.12.2021
53' – 24:24 – gol Srbije!
Lovrić donosi izjednačenje! Odbrana Jovane Risović. Imamo napad za vođstvo.
19:15 09.12.2021
52' – 23:24 – Srbija ima igrača više!
19:12 09.12.2021
50' – 23:24 – novi gol Srbije!
Pogodila je Janjušević. Tajm-aut Crna Gora. Nova odbrana Jovana Risović.
19:11 09.12.2021
49' – 22:24 – gol Jovane Stoiljković
A zatim i odbrana Jovane Risović.
19:09 09.12.2021
47' – 21:24 – neprecizna Grbić
Napad za Srbiju. Velika prilika za Srbiju i Raičević je odbranila novi zicer. Imali smo šansu za -1. Zatim kazna – 21:24.
19:07 09.12.2021
45' – 20:23 – previše prostora za Crnogorke
Premović je postigla treći gol na utakmici.
19:05 09.12.2021
43' – 19:22 – pogađa Stoiljković
Srbija na „magičnih“ -2. Ponovo gol Crne Gore, Pletikosić je sigurna, 19:22.
19:03 09.12.2021
41' – 18:21 – Raičić brani odlično među stativama Crne Gore
Ovoga puta odbranila je šut Liščević. Tajm-aut Bregar.
19:00 09.12.2021
40' – 18:21 – jeftina greška Srbije
Selektor ženske rukometne reprezentacije Srbije Uroš Bregar - Sputnik Srbija
Stoiljković je pogrešila u dodavanju i napad je za Crnu Goru. Odbranila se naša reprezentacija. Raičić je odbranila šut i Srpkinje nisu iskoristile novi napad.
18:58 09.12.2021
38' – 18:20 – sedmi gol Tamare Radojević
Perfektna je iz igre, 7/7.
18:56 09.12.2021
37' – 17:20 – novi gol Radojević!
Njen šesti. Srbija ponovo na -2. Grbić vraća na tri poena prednosti, 17:20.
18:55 09.12.2021
35' – 16:19 – Radojević pogađa iz penala
Srbija nikako da uhvati potpuni priključak.