Partizan - Anortozis - Sputnik Srbija

Partizan poklonio remi, ali – videće proleće u Evropi!

Fudbaleri Partizana su remizirali (1:1) na domaćem terenu u poslednjem kolu grupne faze Lige konferencija protiv kiparskog Anortozisa i obezbedili plasman u šesnaestinu finala takmičenja, kao drugi u grupi pa ga u nastavku čekaju trećeplasirani timovi iz Lige Evrope.
Partizan je premijerno pojavljivanje u novom takmičenju pod okriljem UEFA završio sa osam osvojenih bodova i ostao je iza prvoplasiranog Genta koji je osvojio pet više i ide u četvrtfinale.
Partizan je morao da ostane neporažen kako bi nastavio učešće, Anortozis je ostao treći sa šest poena, a Flora iz Talina je poslednja sa pet.
Jedini gol za crno-bele postigao je mladi napadač Marko Milovanović u 20. minutu, a izjednačenje je „poklonio“ golman Aleksandar Popović, skrivivši jedanaesterac koji je u 32. minutu realizovao Lazaros Hristodulopulos.
Fudbaleri Partizana su dobro otvorili duel, pokazali su da imaju nameru da napadnu i to im se isplatilo već u 20. minutu.
Milovanović, koji je zaigrao u startnoj postavi pošto prvi špic tima Rikardo Gomeš zbog zdravstvenih problema nije bio na raspolaganju treneru Stanojeviću, postigao je lep gol glavom posle odličnog centaršuta Miloša Jojića.
Prethodno je Milovanović imao jednu dobru priliku, ali je bilo evidentno da Partizan ima problem u dodavanjima zbog kišom natopljenog terena.
Upravo su uslovi za igru prevarili čuvara mreže crno-belih Aleksandra Popovića, svega 12 minuta posle vodećeg gola, kada se mislilo da Partizan ima totalnu kontrolu nad loptom i igrom, mladi golman je napravio katastrofalnu grešku.
Dubinska lopta gostiju je padala pred kazneni prostor Partizana, Popović je odlučio da krene na nju, ona je nezgodno odskočila, prevarila ga, crno-bela „jedinica“ je promašila sve, ali ne i nogu protivnika.
Arbitar je pokazao na belu tačku, a siguran egzekutor bio je Lazaros Hristodulopulos za izjednačenje.
Anortozis je imao nekoliko dobrih prilika za gol, opasan je bio Miloš Deletić, a na početku drugog poluvremena, za koje je Stanojević na teren poslao Aleksandra Šćekića umesto Lazara Pavlovića, šansu je imao Denis Popović.
Partizan je konačno došao do prilike za gol, ali je Jović kontranapad upropastio lošim dodavanjem prema Jojiću, posle čega je napustio teren, zajedno sa Menigom, a u nastavku su zaigrali Aleksandar Lutovac i Filip Holender.
Imao je Partizan još nekoliko akcija koje su „mirisale“ na gol, ali je svaka očajno završena pa su crno-beli morali da strepe do kraja, naročito u 94. minutu kada je šut rivala prošao tik pored stative Popovića.
Na kraju, tim trenera Stanojevića je uspeo da izdrži i sačuva remi, ali to nije zadovoljilo navijače koji su sa tribina uputili poruke upravi jer je bilo očigledno da Partizan nije ličio na sebe.
Meč ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik.
20:45 09.12.2021
95' – Kraj! Partizan je izdržao!
Težak teren, teški uslovi i još teže breme na leđima fudbalera i trenera Partizana...
Partizan je uspeo da ostane neporažen, ali igra nije bila dobra.
Jedino što je bod – bod koji Partizan vodi u šesnaestinu finala Lige konferencija.
20:37 09.12.2021
94' – Auh!
Tik pored stative je otišla lopta koju je poslao Kristofi!
20:36 09.12.2021
94' – Neverovatno!
Šćekić je glavom sa linije jedanaesterca u svom kaznenom prostoru izbacio loptu u korner?!
Prethodno sudije nisu prekinule igru zbog igranja rukom igrača Anortozisa.
20:35 09.12.2021
93' – Da li je moguće?
Novi kontranapad Partizana, opet su trojica igrača bili u ofanzivnom delu protiv jednog rivala i opet ništa!
20:34 09.12.2021
92' – Drama!
Korner za Anortozis.
Srećom, kapiten Zdjelar otklanja opasnost.
20:33 09.12.2021
90' – Pet minuta
Meč je produžen za još 300 sekundi.
20:31 09.12.2021
88' – Dve izmene
Živković iznuđeno ulazi umesto Uroševića, a Miletić menja Jojića.
Partizan brani remi.
20:30 09.12.2021
87' – Moralo je bolje
Golman Anortozisa je „zaplivao“, Saničanin je bio blizu njoj, ali nije uspeo da uputi udarac kakav je želeo, baš kao i Lutovac nekoliko trenutaka kasnije.
Ostaje 1:1.
20:26 09.12.2021
83' – Baš loše...
Zdjelar je ponovo lepo odigrao, pronašao je Miljkovića, on je odmah uposlio Šćekića koji se našao na neprirodnoj poziciji i centrirao je pravo na glavu dvojice rivala.
Usledio je žestok faul Uroševića, ali srećom nije dobio karton.
20:24 09.12.2021
81' – Opet Miljković...
Imao je desni bek Partizana da mnogo prostora za centaršut, oklevao je, čekao, došao mu je u pomoć Zdjelar i domaći su dobili samo korner posle koga je dosuđen faul.
20:23 09.12.2021
79' – Saničanin u poslednjem trenutku
Velika šansa za Anortozis, lopta je išla iza leđa odbrani Partizana pravo u kazneni prostor, ali je Saničanin klizećim startom uspeo da je uzbaci u korner.
20:18 09.12.2021
75' – Opet loša komunikacija!
Milovanović je lepo istrčao desnom stranom, vratio je loptu u kazneni prostor, ali je ona opet bila loša za Jojića.
Ostaje 1:1.
20:05 09.12.2021
63' – Stanojević menja
Na terenu su Filip Holender i Aleksandar Lutovac, van igre Kvinsi Menig i Nemanja Jović.
Očekivalo se da se u igri nađe mladi Nikola Terzić, ali – ništa od toga.
20:04 09.12.2021
61' – Užasno!
Trojica igrača Partizana su napadala dvojicu rivalskih, Jović je povukao kontranapad, dolazili su mu u pomoć Milovanović i Jojić, ali je mladi fudbaler poslao očajnu loptu na drugu stranu i sa njom Jojić ništa nije mogao da uradi.
19:59 09.12.2021
56' – Partizan bez igre
Ništa, ali ništa ne polazi za nogom igračima Partizana, pokušava se solo prodorima, ali su oni očajni.
Nedostaje kreacija u igri, Menig i Jović su kao krila odsečeni od tima, kao i Milovanović.
19:55 09.12.2021
52' – Šta radi Miljković...
Desni bek Partizana se našao ispred kaznenog prostora rivala, delovalo je da ima prostor za šut, ali se odlučio za nekakav dribling koji je i njega i loptu odveo u gol-aut.
19:52 09.12.2021
49' – Bušna odbrana Partizana
Deletić je ponovo promešao odbranu Partizana, dodao Popoviću koji je ušao na teren u drugom poluvremenu, ali je srećom po domaće on levom nogom šutirao pored gola.
Ostaje 1:1.
19:47 09.12.2021
45' – Šćekić umesto Pavlovića
Šteta, šteta, šteta...
Partizan je delovao sigurno, smisleno, tako je i stigao do prvog gola, ali je sve palo u vodu posle greške Popovića i penala za goste.
Stanojević mora da vrati samopouzdanje svom timu u poluvremenu.
Rezultat je 1:1.