Detalj pred meč Metropolitan – Partizan - Sputnik Srbija

Osveta – Partizan se mučio, pa „poleteo“ u Francuskoj!

Košarkaši Partizana pobedili su Metropolitan rezultatom 89:82 u šestom kolu Evrokupa i time se Francuzima osvetili za dva poraza prošle sezone.
Partizan je ostvario peti trijumf u dosadašnjem toku Evrokupa, dok je Metropolitan upisao treći poraz.
Crno-beli su se ujedno osvetili timu iz predgrađa Pariza za pobedu u oba meča u prošlosezonskom izdanju Evrokupa, a upisali su i četvrti trijumf u nizu u svim takmičenjima.
Utakmici je prisustvovao veliki broj navijača Partizana iz Francuske, koji su trenera Željka Obradovića dočekali ovacijama i učinili da njihovi miljenici uopšte ne osete da su na gostovanju.
Prvu četvrtinu obeležili su Amerikanci, Hornsbi sa jedne i Panter sa druge strane.
U Francuskoj je viđen revolveraški obračun dva beka, koji su međusobno zatrpavali protivničke koševe.
Metropolitan je gubio tokom većeg dela prve deonice, ali je napravio seriju u završnici i uvodni deo igre dobio – 28:23.
U drugoj četvrtini nije bilo ništa drugačije od prve, pošto su glavni akteri ponovo bili Hornsbi i Panter.
Odlična rola Smailagića zadržala je crno-bele u igri, a na kraju poluvremena Hornsbi je imao 20, a Panter 18 poena, za – 53:50.
Upravo je Smailagić bio ključni faktor treće četvrtine, pošto je sa dve trojke doveo crno-bele u vođstvo posle duže vremena.
Ipak, predaje Metropolitana nije bilo, pa je pred poslednju četvrtinu bio potpuni egal, kao da se nije ni igralo – 68:68.
Haotična igra u četvrtoj četvrtini više je išla u korist gostiju iz Beograda, koji su manje grešili, a bili bolji u tranziciji.
Izabranici Željka Obradovića su imali više energije i bolji su bili defanzivno, pa su se mic po mic odlepili na osam poena prednosti.
Na nekoliko minuta do kraja Ledej je atraktivno zakucao za +9 i time rešio pitanje pobednika.
Igrač utakmice bio je Panter sa 28 poena. Ledej je postigao 15, Smailagić 14, a Avramović 12 poena.
Na drugoj strani Hornsbi je završio sa 22 poena, iako je imao 20 na poluvremenu. Mišno i Hanter su ubacili po 16, dok je 13 imao Kamings.
U sedmom kolu Evrokupa, 14. decembra Metropolitan gostuje Huventudu, dok Partizan dan kasnije dočekuje Slask.
Evropski okršaj Partizana mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik:
22:26 08.12.2021
Kraj!
Pobeda Partizana u Parizu – crno-beli su na 5-1 u Evrokupu
22:17 08.12.2021
38' Partizan pred pobedom
Koprivica kontroliše skok, a onda Madar pogađa preko ruke, na isteku napada, za maksimalnih +9.
Francuzi nonšalanton gube loptu, pa u kontri Madar dodaje od Ledeja koji atraktivno zakucava i, najverovatnije, stavlja tačku na ovaj meč – 74:85!
22:13 08.12.2021
36' Haos na terenu
Mnogo napada i mnogo promašaja u poslednjih nekoliko minuta. Greške na obe strane, ali i ishitreni napadi. Konačno je smirio Panter i iznudio dva bacanja dobrim solo prodorom.
Kamings se na drugoj strani zaleće i ne pogađa preko Ledeja i Koprivice – 74:81.
22:10 08.12.2021
34' Sjajna igra crno-belih, ali domaćin se ne predaje
Sjajna igra Partizana u ovim trenucima. Koprivica pogađa za +6, Kole zove tajm-aut, pa onda nema poena Kamingsa i Hornsbija, što kažnjava Koprivica novim košem posle promašaja Pantera.
Ipak, ide trojka Kamingsa za 74:79.
22:05 08.12.2021
32' Serija Partizana
Smailagić, Dangubić, Panter i dobra odbrana. Crno-beli na +5 – 70:75!
21:59 08.12.2021
Kraj 3. četvrtine – 68:68
Avramović je sa četiri poena u nizu odbio nalete Metropolitana, ali su usledili novi napadački problemi crno-belih. Francuzi, na sreću po goste, gube loptu, pa stižu laki poeni za Partizan preko zakucavanja Dangubića.
U poslednjem napadu u trećoj četvrtini Mišino ne pogađa preko Smailagića.
21:53 08.12.2021
27' Metropolitan poveo
Posle trojki Smailagića ide serija Metropolitana od 5:0. Prekida je Ledej posle asistencije Avramovića, a onda ulazimo u period od minut bez poena. Posle koša Ho Ju Feta domaćin ide na novih +3 – 65:62.
21:47 08.12.2021
24' Dve trojke Smailagića!
Trojka Smailagića za vođstvo Partizana, ali novi nezaustavljiv prodor Horsnbija (58:57). Smajlagić ne pogađa otvoren šut sa poludistance, ali nema ni kazne, pošto Kamings promašuje trojku sa velike razdaljine.
I zatim stiže nova trojka Smajlagića! 58:60!
21:43 08.12.2021
22' Tvrd start treće četvrtine
Dobra odbrana Partizana u prva dva minuta treće deonice i poeni Pantera i Avramovića. Rezultat je 55:54.
21:40 08.12.2021
Počelo je drugo poluvreme
21:25 08.12.2021
Zakucavanje sezone?
Kraj 2. četvrtine – 53:50
Problemi Partizana u preuzimanjima, pa onda u prenosu lopte... Crno-beli su poveli nakon preokreta, ali je Metropolitan napravio seriju, pa na pauzu ide sa prednošću od tri poena.
Najzaslužniji za prednost domaćina je Hornsbi koji ima 20 poena, dok su na drugoj strani dvocifreni Panter sa 18 i Ledej sa 11 poena.
21:15 08.12.2021
18' Potpuni egal
Partizan je uspeo da napravi preokret, ali se uglavnom igra koš za koš u poslednjih nekoliko minuta.
Smailagić koristi asistenciju Madara za +3, ali Hanter ostaje sam i pogađa trojku – 46:46.
21:10 08.12.2021
15' Smailagić!
Sve bolja i bolja igra krilnog centra Partizana, pogađa uz faul, a onda atraktivno zakucava i ne dopušta protivniku da se odlepi.
Kamings na iskustvo dobija faul i dva bacanja, a Ledej ponovo poentira sa linije bacanja na asistenciju razigranog Smajlija – 41:40.
21:04 08.12.2021
13' Tajm-aut Kole
Hanter pogađa na jednoj strani, Ledej i Panter sa linije penala na drugoj, pa je prednost smanjena na +4. Posle promašaja Hornsbija ide trojka Madara iz tranzicije, pa Vensan Kole traži tajm-aut – 35:34.
20:56 08.12.2021
12' Sve po starom
Početak druge četvrtine donosi ono što smo videli u prvoj, poene Hornsbija i Pantera i promašaje drugih.
Metropolitanov Amerikanac već ima 15 poena, domaćin vodi 33:26, pa Obradović reaguje tajm-autom.
20:52 08.12.2021
Kraj 1. četvrtine – 28:23
Veliki preokret Metropolitana u završnici prve deonice. Serija 11:2 za manje od dva i po minuta, najviše zahvaljujući sjajnom Hornsbiju koji ima deset poena.
Na drugoj strani odgovara Panter sa 12 poena, ali potrebna mu je pomoć saigrača.
20:48 08.12.2021
8' Duel Hornsbija i Pantera
Najbolji kod Francuza je definitivno Kit Hornsbi sa osam poena, dok kod Beograđana sjajno igra Panter, koji ima deset.
19:21.
20:44 08.12.2021
6' Crno-beli čuvaju malu prednost
Kamingsova trojka smanjila je zaostatak domaćina na dva poena.
Avramović je pogodio jedno bacanje, a Hanter oba za -1. Ipak, stiže trojka Ledeja – 13:17.
20:38 08.12.2021
4' Raspucan Hornsbi, ali...
Odlična odbrana Metropolitana i raspucani Kit Hornsbi, koji pogađa dve trojke, prave preokret u predgrađu Pariza. Amerikanac ne uspeva da poentira na ulazu, Panter odgovara sa poludistance, a onda Avramović u prenosu krade loptu i postiže lake poene – 8:10!