Dončić promašio šut za produžetak – Dalas ispustio +17 i izgubio /video/

© REUTERS / Jerome MironDžejms Harden i Luka Dončić
Džejms Harden i Luka Dončić - Sputnik Srbija, 1920, 08.12.2021
Košarkaši Dalas Meveriksa izgubili su od Bruklin Netsa 102:99, u utakmici u kojoj su početkom treće četvrtine imali sedamnaest poena prednosti.
Srpski košarkaš Boban Marjanović nije dobio priliku da zaigra, dok je Luka Dončić, Slovenac srpskog porekla, odigrao dobar meč, ali je na kraju propustio šansu da ekipi donese produžetak.
Dalas je od druge četvrtine kontrolisam ritam utakmice, a u trećoj je utisak bio da lome otpor protivnika (71:54) i da će upisati dvanaestu pobedu u sezoni.
Ipak, Netsi su preko Džejmsa Hardena i Kevina Durenta uspeli da se potpuno vrate i preokrenu.
Ušlo se u neizvesnu završnicu u kojoj Dončić, a zatim ni Hardavej, nisu uspeli da pogode trojku za izjednačenje – odnosno produžetak.
Luka je bio najefikasniji pojedinac na susretu sa 28 poena, šest skokova i devet asistencija. U poraženom timu pratili su ga Porzingis sa 17 poena, Fini-Smit 15 i Hardavej sa 11 poena.
Bruklin su do trijumfa predvodili Kevin Durent sa 24 poena, dok je Harden imao 23, devet skokova i 12 asistencija.
U drugoj utakmici večeri ekipa Njujork Niksa slavila je na gostovanju protiv San Antonio Sparsa – 121:109.
Niksi su krajem treće četvrtine došli do osetne prednosti koju su, za razliku od Dalasa, uspeli da održe u poslednjih dvanaest minuta igre.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Ar Džej Beret sa 32 poena, Burks je postigao 18, a Rendl 15, uz sedam skokova i asistencija.
Kod Sparsa bolji od ostalih bio je Derik Vajt sa 26 poena, šest skokova i sedam asistencija.
Za kraj večeri usledio je veliki derbi, duel dve najtrofejnije franšize u istoriji NBA – meč LA Lejkersa i Boston Seltiksa.
U prvom poluvremenu gledali smo egal košarku, nijedna ekipa nije uspela da dođe do dvocifrene prednosti i sve je išlo ka neizvesnoj završnici.
Ipak, Lejkersi su u trećoj četvrtini ubacili u brzinu više i velikom serijom došli su do +19 (89:70). Boston je u četvrtoj deonici uspeo da ublaži poraz, ali ne i da ga izbegne.
Najefikasniji kod ekipe iz „grada anđela“ bio je Lebron Džejms sa 30 poena, Vestbruk je ubacio 24, a Dejvis je imao 17 poena i 16 skokova. Seltikse je predvodio Džejson Tejtum sa 34 poena.