Kristina Liščević - Sputnik Srbija

Srpkinje pale pred silovitim Ruskinjama

Ženska rukometna reprezentacija Srbije poražena je od Rusije u trećem kolu grupne faze Svetskog prvenstva rezultatom 32:22, zauzela je drugu poziciju u Grupi B i u drugu fazu takmičenja nosi dva poena.
Srpski tim je odlično startovao duel, uspevao je da parira Rusiji, ali je pri rezultatu 9:9 sve stalo, Rusija je napravila seriju od 8:0, u periodu na kraju prvog i početkom drugog poluvremena, što je bila razlika koju Srbija nije uspela da sustigne.
Tome su kumovale i nemačke arbitarke koje su u ranoj fazi meča isključile Mariju Petrović, potom su žutim kartonom kaznile i selektora Srbije Uroša Bregara, ali su u drugom poluvremenu bile gotovo neprimetne.
Odličan utisak u srpskom timu postavila je Jovana Jovović koja je imala spektakularnu minijaturu na sredini drugog poluvremena, postigavši tri gola u tri napada, a sa sjajnom energijom je sa klupe nastupila i Ivana Lovrić.
Tada se pojavila mala nada da Srbija može do preokreta pošto je smanjila razliku na pet golova, ali je potom ponovo Rusija preko kontranapada vratila prednost i rutinski privela meč kraju.
Nažalost Srbije, u finalnom delu meča povredila se Jovana Kovačević koja je bila jedna od najzapaženijih u timu, čak i na poziciji kružnog napadača.
Srbija i Rusija idu u drugu fazu takmičenja, Rusija sa četiri, Srbija sa dva poena, a naredni rivali su Crna Gora, Slovenija i Francuska.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
21:57 07.12.2021
60' – Kraj! Silovita Rusija!
Ruska ekipa je održala ritam do kraja i meč rešila u svoju korist sa 32:22.
21:53 07.12.2021
58' – I gol i isključenje
Srbija je primila još jedan gol i zaradila još jedno isključenje.
Rusija vodi 32:20.
21:52 07.12.2021
57' – Sjajne akcije!
Jelena Agbaba je u dva navrata divno prihvatila loptu na liniji šest metara, odlično se okrenula i spakovala loptu u gol.
Ali, slaba vajda za Srbiju koja gubi 31:20.
21:49 07.12.2021
54' – Rusija silovita
Deset golova razlike – 28:18.
21:44 07.12.2021
50' – Lovrić!
Još jedna rukometašica sa klupe Srbije uspeva da se istakne, drugi gol za Lovrić – 25:17 za Rusiju.
21:40 07.12.2021
46' – Managarova uništava Srbiju!
Sedam golova iz sedam pokušaja... Fantastična predstava iskusne Ruskinje.
Rusija vodi 24:15.
21:38 07.12.2021
45' – Šteta!
Povreda Jovane Kovačević, čini se da je u pitanju lakat.
21:35 07.12.2021
42' – Ima li nade za Srbiju?
Novi gol – Kovačevićeva smanjuje na 21:15.
21:33 07.12.2021
41' – Jovović!
Pojavila se sa klupe i postigla tri gola u tri napada – 21:14.
39' – Penal i za Rusiju
Ilina je realizovala najstrožu kaznu – Rusija vodi 21:12.
21:29 07.12.2021
36' – Dve igračice viška, gol Srbije!
Srbija je smanjila na 19:11 pošto je Rusija dobila dva isključenja.
21:26 07.12.2021
32' – Nema odbrane Srbije
Sevaju kontranapadi Rusije – 19:10.
21:24 07.12.2021
32' – Konačno!
Skok i sjajan šut Stoiljkovićeve za prekid serije Rusije – 17:10.
32' – Rusija nastavlja!
Briljantne kontre posle greške Srbije – 17:9 za Rusiju.
21:07 07.12.2021
30' – Furiozna serija Rusije
Posle prvog poluvremena Rusija vodi 15:9, sa šest uzastopnih golova.
Ipak, utisak je da nemačke arbitarke kvare meč odlukama koje se ne čine ispravnim.
21:06 07.12.2021
29' – Isključenje za Ilarionovu, ali opet gol za Rusiju
Zbog povlačenja za dres Ruskinja je morala na klupu, ali je Rusija ipak postigla gol – 15:9.
21:05 07.12.2021
29' – Serija Rusije!
Pet uzastopnih golova Rusije za 14:9.
21:04 07.12.2021
27' – Rusija se odlepila
Na krilima sjajne golmanke Poline Kapline Rusija stiže do prednosti od 13:9.
21:02 07.12.2021
26' – Nemice su van kontrole!
Kovačevićeva je dobila drugo isključenje od nemačkih arbitarki.
21:00 07.12.2021
25' – Žuti karton za Bregara!
Srpski selektor je kažnjen zbog protesta.