Rukometašice Srbije - Sputnik Srbija

Srbija pregazila Kamerun, sa Rusijom za prvo mesto

Rukometašice Srbije očekivano su slavile u duelu drugog kola na Svetskom prvenstvu protiv selekcije Kameruna. Ostvarena je ubedljiva pobeda rezultatom 43:18 (19:9), pa će odluka o tome ko će biti prvi u Grupi B pasti u utorak od 20.30 kada se sastaju Srbija i Rusija.
Izabranice selektora Uroša Bregara od samog starta su ušle čvrsto u meč, a razlika u kvalitetu bila je očigledna.
Srbija je ekspresno povela sa 3:0, do poluvremena je bilo deset razlike – 19:9, pa je do kraja bilo samo pitanje kojim rezultatom će biti okončan susret drugog kola na Svetskom prvenstvu u Španiji.
Srbija je sada, baš kao i Rusija, maksimalna sa dve pobede iz dva meča, dok Poljska i Kamerun imaju po dva poraza. Bitna je gol razlika za to prvo mesto, Rusija je protiv Kameruna slavila rezultato 40:18, dok je Srbija primila isti broj pogodaka, ali je postigla tri više.
Srbija svakako ide u drugi krug pošto po tri selekcije prolaze, a ukršta sa Grupom A u kojoj su Francuska, Slovenija, Angola i Crna Gora.
Nije bilo dileme da li će Srbija upisati trijumf, a selektor Bregar je rešio da odmori pojedine rukometašice u drugom poluvremenu kako bi što svežije dočekale ono pravo, meč sa Rusijom.
Udarale su sa dve ruke Kamerunke, ali su i sa tim uspevale da se izbore srpske rukometašice. Nisu stajale, konstantno su terorisale gol Kameruna i na kraju su stigli čak do 43 gola.
Ipak, najubedljiviju pobedu na Svetsokm prvenstvu u Španiji ostvarila je selekcija Holandije koja je deklasirala Uzbekistan rezultatom 58:17.
Najefikasnije u redovima Srbije bile su sestre Agbaba. Marija je postigla sedam, a Jelena šest pogodaka.
Za igračicu utakmice proglašena je Stamenićeva koja je postigla četiri gola, kao i Mitrovićeva.
Dešavanja sa utakmice drugog kola Svetskog prvenstva u Španiji mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik sport.
21:56 05.12.2021
43:18 – Kraj utakmice, Srbija ubedljiva!
Rukometašice Srbije deklasirale su selekciju Kameruna rezultatom 43:18 u drugom kolu Svetskog prvenstva u Španiji.
21:53 05.12.2021
Srpkinje dominiraju, ali Holanđanke su neprikosnovene
Reprezentacija Srbije ubedljivo vodi i hita ka trijumfu protiv Kameruna, ali to neće biti najveća pobeda na SP. Holandija je pobedila Uzbekistan 58:17.
21:51 05.12.2021
40:15 – Jolović sigurna
Tri od tri ima Jovana Jolović, a Srbija je otišla na plus 25.
21:49 05.12.2021
39:15 – Ebanga pogađa
Gol broj dva za Ebangu, koja smanjuje na 24 razlike.
21:44 05.12.2021
36:14 – Agbabe sjajne!
Sestre Agbaba postigle su ukupono 11 golova od 36 za Srbiju u dosadašnjem delu meča sa Kamerunom.
21:39 05.12.2021
32:13 – Srbija ne spušta gas
Iako je selektor Uroš Bregar odlučio da odmori nekoliko rukometašica u drugom poluvremenu, Srpkinje nastavljaju da povećavaju prednost.
21:35 05.12.2021
28:11 – Bravo, raste prednost!
Ivana Mitrović uspela je da se upiše u strelce i naša selekcija vodi rezultatom 28:11.
21:27 05.12.2021
22:9 – Kamerun bije, Srbija daje golove
Pregrube su rukometašice Kameruna koje prečesto na nedozvoljen način zaustavljaju Srpkinje. Ipak, naše dame uspevaju da izađu sa tim grubim faulovima na kraj i vode 22:9.
21:21 05.12.2021
Nastavljen je meč!
Počelo je drugo poluvreme i Srbija je prva stigla do novog gola – 20:9.
21:15 05.12.2021
21:05 05.12.2021
19:9 – Poluvreme!
Srbija je povela sa 11 razlike, ali je u poslednjoj sekundi selekcija Kameruna uspela da postigne gol za 19:9.
21:03 05.12.2021
18:8 – Srbija ima plus deset!
Najveća prednost za našu reprezentaciju posle pogotka koji je postigla Agbaba u finišu prvog poluvremena.
21:01 05.12.2021
Prvo isključenje!
Konačno su Kamerunke zaradile isključenje zbog grube igre. Ekspresno je usledila kazna Srbije preko Jovane Kovačević za 16:8.
20:56 05.12.2021
15:8 – Kamerun tražio tajmaut
Prvi gol Vukajlovićeve na Svetskom prvenstvu. Ovo je njen 28. meč u dresu Srbije i četvrti pogodak. Usledio je tajmaut koji je zvao selektor Kameruna.
20:55 05.12.2021
14:8 – Srbija oštećena
Umesto da sudije pokažu na sedmerac i da isključe jednu od igračica Kameruna, usledio je deveterac.
20:50 05.12.2021
12:7 – Srbija se odlepila!
Lovrić je stigla do trećeg pogotka i Srbija ponovo ima osetnu prednost, od čak pet golova. Srpska krila razbijaju Kamerun.
20:41 05.12.2021
5:4 – Lovrić pogađa!
Nataša Lovrić iz Jagodine stigla je do drugog pogtka i Srbija ponovo ima prednost.
20:40 05.12.2021
Janjušević promašuje
Anđela Janjušević nije uspela da realizuje sedmerac, ostaje 4:3.
20:39 05.12.2021
4:3 – Raspucane Kamerunke
Uhvatile se rezultatski priključak posle tri gola zaostatka Kamerunke.
20:36 05.12.2021
3:1 - Stamenić pogađa, Kamerunke uzvraćaju!
Srbija je stigla do trećeg gola, ali su u sledećem napadu Kamerunke stigle do prvog gola.