Partizanova deca zablistala na oproštaju od Moce /foto, video/

© Foto : FK PartizanNemanja Jović
Nemanja Jović  - Sputnik Srbija, 1920, 05.12.2021
Partizan je teže nego što se očekivalo stigao do bodova u meču 19. kola Superlige sa Novim Pazarom – 2:0 (0:0). Kobni po rivala bila su Partizanova deca Marko Milovanović i Nemanja Jović, koji su pogodili u drugom poluvremenu.
Utakmica odigrana u Humskoj počela je u znaku sećanja na preminulu legendu Partizana Mocu Vukotića.
Momčilo Moca Vukotić - Sputnik Srbija, 1920, 03.12.2021
Saša Ilić za Sputnjik: Moca je Partizan!
Izabranici Aleksandra Stanojevića, kao i fudbaleri Pazara, ali i sudije, izašli su na teren u majicama sa likom istinske legende Momčila Moce Vukovića koji je preminuo u petak, 3. decembra posle duge i teške bolesti u 72. godini.
© Foto : FK Partizan/Miroslav TodorovicPartizan Moca Vukotić
Partizan Moca Vukotić - Sputnik Srbija, 1920, 05.12.2021
Partizan Moca Vukotić
Meč je počeo minutom ćutanja kako bi se odala poslednja počast preminuloj legendi.
Od samog starta Partizan koji je bio apsolutni favorit napadao je gol Pazaraca, ali nije uspevao da pronađe put do mreže i da materijalizuje terensku inicijativu.
Aleksandar Stanojević odlučio je na poluvremenu da izvrši dve izmene i umesto Pavlovića priliku je dobio mladi, talentovani Marko Milovanović, dok je Nemanja Jović ušao umesto Danila Pantića.
Taj potez iskusnog stratega ispostaviće se kao presudan momenat susreta 19. kola Superlige.
Upravo je Milovanović u 50. minutu matirao glavom Vujanca, postigavši preleg pogodak.
Inače, Milovanović je bio heroj pobede u Kupu Srbije protiv Dubočice u Leskovcu - 0:1.
Partizanovo dete počelo je da trese mreže što svakako raduje sve kojima je crno-bela boja u srcu.
Nije se dugo čekalo na novi pogodak u mreži Novog Pazara, samo što je ovoga puta on postignut sa bele tačke. Nemanja Jović je neočekivano preuzeo odgovornost da izvede jedanaesterac i pogodio je.
Iako je golman Pazara Vujanac pročitao gde će lopta ići, šut je bio jak i završio je u mreži, te je još jedno dete Partizana uspelo da se upiše u strelce.
Do kraja susreta mreže u Humskoj su mirovale, te su crno-beli ponovo otišli na plus tri u odnosu na ljutog rivala Crvenu zvezdu, koja je ranije danas slavila u Kruševcu protiv Napretka rezultatom 2:0.