Partizan posle drame i preokreta slavio u Laktašima

© Foto : ABA liga / Igokea m:tel / Nikola VurunaAlen Smailagić (KK Partizan) u duelu sa košarkašem Igokee – ABA liga
Alen Smailagić (KK Partizan) u duelu sa košarkašem Igokee – ABA liga - Sputnik Srbija, 1920, 04.12.2021
Košarkaši Partizana pobedili su Igokeu 70:68, u desetom kolu ABA lige. Pobedničke poene postigao je Uroš Trifunović sa linije za slobodna bacanja na 12 sekundi do kraja.
Izabranici Željka Obradovića ostvarili su devetu pobedu u ABA ligi, dok je Igokea pretrpela peti poraz.
Crno-beli su velikom serijom u završnici uspeli da se vrate i na kraju slave zahvaljujući poenima Uroša Trifunovića sa linije za slobodna bacanja.
Tai Voler promašio je šut za pobedu, zatim i za produžetak, i Partizan je na volšeban način došao do važnog trijumfa.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Smailagić sa 15 poena, Lidej je ubacio 14, a Trifunović 12 poena. Na drugoj strani Voler i Stivens su postigli 18 poena.
U drugoj četvrtini Igokea je preuzela kontrolu nad utakmicom, a u trećoj je došla i do maksimalnih 54:40.
Međutim, crno-beli su serijom 7:0 uspeli da se vrate na pristojan zaostatak pred poslednjih deset minuta (54:47).
Tokom poslednje deonice Igokea je održavala prednost, na četiri minuta do kraja imala je +7, ali je Partizan uspeo da se vrati.
Velikom serijom crno-beli su uhvatili potpuni priključak na dva i po minuta do kraja, 63:63.
Ušlo se u jako neizvesnu završnicu u kojoj su se teško postizali poeni. Panter je na 42 sekunde do kraja pogodio oba bacanja i Partizan je poveo prvi put od druge četvrtine, 66:68.
Ipak, odmah u narednom napadu Stivens je izjednačio na 68:68 i Partizan je imao napad za pobedu, 68:68.
Bajić je odlučio da ekipa napravi faul, kako bi imao napad za pobedu, i Partizan je poveo +2 na 14 sekundi do kraja, 68:70.
Voler je imao šansu da donese pobedu i produžetak, ali oba puta je promašio i crn-beli su trijumfovali.
Bivši francuski teniser Toni Parker - Sputnik Srbija, 1920, 04.12.2021
Legendarni Francuz osuo paljbu po FIBA i Evroligi: Ovo nije normalno
Košarkaši Partizana - Sputnik Srbija, 1920, 04.12.2021
Baklje, pesma i Željkov osmeh – Partizan rado viđen gost u Republici Srpskoj /video/