Rukometašice Srbije - Sputnik Srbija

Srpkinje fantastične na startu šampionata — pala je Poljska

Rukometašice Srbije savladale su selekciju Poljske u prvom meču grupne faze Svetskog prvenstva u Španije rezultatom 25:21.
Rukometašice Srbije sjajno su otvorile šampionat pobedom nad Poljakinjama.
Odlično je srpski tim ušao u meč i vezao dva gola, a defanziva je takođe bila na visokom nivou. Napravile su Srpkinje niz od 5:2 i delovale ubedljivije.
Anđela Janjušević je dominirala u napadu, ali je sa druge strane opasno pretila Nosek koja je na kraju prve deonice igre približila Poljsku na 16:13.
U istom ritmu srpske rukometašice otvorile su drugo poluvreme. Prvih pet minuta Poljakinje nisu uspevale da dođu do gola, a glavni heroj je bila Kristina Graovac koja je najpre ulazila u igru kako bi branila sedmerce.
Sjajnim odbranama čuvala je srpski tim Graovac, ali pri rezultatu 19:13 za Srbiju, Poljska je ušla u seriju.
Stale su Srpkinje, pala je koncentracija, a prečke su se ređale jedna za drugom.
Približila se Poljska na samo gol razlike, ali ponovo je sačuvala gol Graovac i unela energiju u tim.
Tri minuta pred kraj pojačao se ritam Srpkinja, šut je konačno proradio i na kraju naše devojke dolaze do pobede.
Naredni protivnik Srbije je selekcija Kameruna koju je Rusija prethodno savladala.
22:01 03.12.2021
25:21 — Kraj! Pobeda Srbije
Srbija počinje Svetsko prvenstvo pobedom protiv Poljske! Pojačale su ritam naše rukometašice pred kraj druge deonice, a maestralna Graovac odvela je tim do trijumfa.
21:54 03.12.2021
23:21 — Graovac je heroj!
Fantastično brani Graovac, ali Srbija ne koristi nekoliko prilika i lopta pogađa prečku. Imao je srpski tim igračicu manje pet minuta pred kraj.
21:45 03.12.2021
22:20 — Tajm -aut
Graovac je ponovo ušla na teren kako bi odbranila sedmerac i još jednom je herojski sačuvala Srbiju.
Nakon odbrane pogađa mlada Stoiljković i Srpkinje imaju dva gola prednosti.
21:43 03.12.2021
21:20 — Problemi!
Srpkinje u ozbiljnom problemu! Defanziva je potpuno stala, a Poljakinje čuvaju loptu i konstantno napadaju.
21:38 03.12.2021
20:18 — Sjajna Graovac
Sjajna Kristina Graovac brani sedmerac Poljakinji. Ušla je mlada rukometašica da odbrani ovaj šut i uspela. Opravdala je svoje mesto u timu.
Ipak Poljska je uspela do novog gola.
21:35 03.12.2021
20:17 — Stala je odbrana
Posustaje koncentracija našeg tim, ne smemo da dopuštamo ovako lake kontra napade Poljakinja koje su vezale tri gola .
21:29 03.12.2021
19:13 — Odlična Lovrić
Prvenac Nataše Lovrić u nacionalnom dresu! Ubedljiva prednost srpskog tima
21:27 03.12.2021
Bravo!
Dobro se drže srpske rukometašice u ofanzivi, Poljakinje u prvih pet minuta ne uspevaju do gola.
21:25 03.12.2021
18:13 — Naše devojke u seriji
Odlična igra sjajne Janjušević! Ne staju Srpkinje
21:24 03.12.2021
17:13 — Počinje druga deonica
Stoiljković pogađa na početku drugog poluvreme i Srpkinje odmah kreću u napad.
21:06 03.12.2021
16:13 – Poluvreme!
Srpkinje imaju prednost na poluvremenu. Dobre su naše rukometašice u ofanzivi, ali na momente je najviše problema pravila Nosek.
21:01 03.12.2021
13:11 – Pet minuta do kraja
Nosek je u seriji i približava Poljakinje. Srpskoj rukometašici Janjušević nije sviran faul. Bregar, selektor Srbije tražio je tajm-aut pred kraj prve deonice.
20:55 03.12.2021
10:7 – Drže se Srpkinje
Ponovo smo imali igračicu manje, ali dobro su naše devojke igrale defanzivu. Agbaba je iz kontre dala gol za 10:6.
Rosjak vodi Poljsku i smanjuje prednost.
20:48 03.12.2021
6:4 – Dobra odbrana
Srbija je dobila isključenje, ali se dobro odbranila, a Tamara Radojević podogila je za peti gol na polovini prvog poluvremena.
20:45 03.12.2021
4:2 – Vode Srpkinje
Balsam pogađa za Poljsku koja smanjuje na 2:1. Kojić brzo uzvraća i uvećava prednost. Nakon toga pogađa još jednom i Poljska, ali čuva vođstvo Anđela Janjušević.
20:38 03.12.2021
1:0 – Bravo devojke!
Poljska nije uspela da napravi kontru posle napada Srbije, a u četvrtom minutu vode naše devojke!
20:33 03.12.2021
Počela je utakmica
Posle dva minuta utakmice nema golova.
19:55 03.12.2021
Dobro došli!
Pratićemo prvu utakmicu rukometašica Srbije na Svetskom prvenstvu protiv Poljske.