Ludnica u Rimu – osam golova, dva crvena, i strašan pogodak Sergeja /video/

© AP Photo / Gregorio BorgiaSrpski fudbaler Sergej Milinković-Savić
Srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić - Sputnik Srbija, 1920, 02.12.2021
Fudbaleri Lacija i Udineza odigrali su 4:4, u dramatičnoj utakmici u kom je Sergej Milinković-Savić bio strelac prelepog gola u 56. minutu. Pored svega navedenog viđena su i dva crvena kartona, Patrika (Lacio) u 57. i Moline (Udineze) u 69. minutu, kao i izjednačujući pogodak gostiju u devetom minutu nadoknade utakmice.
Utakmica 15. kola Serije A između Lacija i Udineze donela nam je kišu golova i umalo veliki preokret domaćina, pošto su +gubili na poluvremenu 3:1, zatim su vodili 4:3, a onda je Udineze u 90+9 minutu došao do izjednačenja.
„Nebesko plavi“ nalaze se u slaboj formi, ubedljivo su poraženi od Juventusa i Napolija u prethodna dva kola, i na ovom susretu morali su da pobede ako su želeli da ostanu u trci za visok plasman.
Ekipa Mauricija Sarija na kraju ipak nije uspela u toj nameri, iako je imala sve u svojim rukama nakon što je uspela da preokrene od 1:3 do 4:3.
„Preokret“ je počeo pogotkom Pedra u 51. minutu, a izjednačenje je doneo srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić u 56.
Strašnim udarcem levom nogom u dalji ugao savladao je Silvestrija za 3:3.
Četvrti gol domaćinu doneo je Aćerbi u 79. minutu, dok je konačan rezultat postavio Arslan u devetom minutu nadoknade.
Neverovatan meč viđen je na Olimpiku, a prvi su mrežu zatresli gosti u 17. minutu. Beto se našao u ulozi strelca i utakmica je na najbolji mogući način počela za ekipu iz Udina.
Isti fudbaler pogodio je i u 32. minutu.
Samo dva minuta kasnije Lacio je smanjio preko Ćira Imobilea.
Na 1:3 povisio je Molina pred kraj prvog poluvremena.
Sa tim rezultatom otišlo se na petnaestominutnu pauzu. Na startu drugog perioda igre Pedro je smanjio na 2:3.
Zatim je Milinković-Savić doneo izjednačenje, dok je domaćinu Aćerbi doneo potpuni preokret.
Ipak, Lacio nije uspeo da izdrži i Udineze je u devetom minutu nadoknade došao do boda.
Ekipa iz Rima nalazi se na devetom mestu sa 22 boda, dok je Udineze 14. sa šest manje.