Gudurić briljirao – Đorđević lakše diše nakon prekida loše serije /video/

© AFP 2023 / LLUIS GENESrpski košarkaš Marko Gudurić
Srpski košarkaš Marko Gudurić - Sputnik Srbija, 1920, 02.12.2021
Marko Gudurić, košarkaš Fenerbahčea, odigrao je sjajnu utakmicu u pobedi turskog kluba protiv Monaka 96:86 u 13. kolu Evrolige.
Istanbulski gigant, koji sa klupe predvodi naš legendarni košarkaš Sale Đorđević, prekinuo je seriju od četiri poraza zaredom u elitnom klupskom evropskom košarkaškom takmičenju.
Veliku ulogu u pobedi imao je reprezentativac Srbije Marko Gudurić koji je na poluvremenu imao nula poena, ali je zato u drugom odigrao na vrhunskom nivou.
Gudurić je za samo četiri minuta treće četvrtine postigao jedanaest poena i to je dalo vetar u leđa igračima Fenera.

Evroliga, 13. kolo, četvrtak:

CSKA – Panatinaikos 97:77
Fenerbahče – Monako 96:86
Žalgiris – Baskonija 72:68
Bajern – ASVEL 73:65
20.45 Real Madrid – Makabi Tel Aviv
Ipak, Monako je uspeo da se vrati do kraja deonice, da preuzme vođstvo nakon dvocifrenog zaostatka, i u poslednjoj četvrtini ušlo se nerešenim rezultatom – 63:63.
Domaći klub bolje je startovao poslednju četvrtinu i do kraja nije ispuštao prednost – a mogao je.
Moglo je ponovo da im se ponovi situacija od pre nedelju dana kada su ispustili pobedu protiv Efesa, međutim, da tako ne bude pobrinuo se bivši košarkaš Crvene zvezde.
Gudurić je na dva minuta do kraja pogodio trojku za +8, 87:79, i Monako do kraja susreta nije uspeo da se vrati.
Marko je na kraju meč završio sa 18 poena, postigavši ih sve u drugom poluvremenu. Sjajan je bio i Jan Veseli sa 20 poena, 10 skokova i pet asistencija, De Kolo je postigao 15, Henri 13 poena.
Kod gostiju bolji od ostalih bio je Majk Džejms sa 32 poena, dok je srpski igrač Danilo Anđušić postigao samo jedan poen.
Fenerbahče sada ima skor 4/9, dok je Monako na 5/8.
Od ostalih utakmica u Evroligi treba spomenuti pobedi CSKA protiv Panatinaikosa 97:77.
Nikola Milutinov bio je odličan u pobedničkom timu sa devet poena i 13 skokova, dok je Nemanja Nedović za goste iz Atine ubacio 14 poena.