Rubljov izbegao šokantan poraz – Rusija na korak do polufinala!

© REUTERS / SUSANA VERARuski teniser Andrej Rubljov – Dejvis kup
Ruski teniser Andrej Rubljov – Dejvis kup - Sputnik Srbija, 1920, 02.12.2021
Andrej Rubljov pobedio je Eliasa Imera posle velike borbe u tri seta – 6:2, 5:7, 7:6 (3). Peti teniser sveta doneo je Rusiji bod protiv Švedske i Zbornaja komanda nalazi se na korak do polufinala Dejvis kupa.
Rubljov je uspeo da izbegne šokantan poraz, te sada Danil Medvedev ima sve u svojim rukama protiv Mikaela Imera.
Njihov duel sledeći je na programu i ako drugi teniser sveta slavi, Rusija će proći u polufinale gde je čeka Nemačka koja je pobedila u utorak Veliku Britaniju.
Rubljov je odlično otvorio meč i činilo se da će rutinski odraditi posao protiv 171. tenisera sveta.
Brejk je na pravio u petom gemu, zatim je isto uradio i u sedmom, te je posle 27 minuta rezultatom 6:2 došao do prednosti, 1-0.
Očekivalo se da će Rus nastaviti u istom tempu, međutim, cele nedelje igra mu dosta oscilira i to se desilo i protiv Švedske.
Imer je prvi napravio brejk u drugom setu, ali je Rubljov uspeo da dođe do ribrejka, i da zatim u sedmom napravi novi, 4:3. Rutinski ga je potvrdio i došao je na gem do pobede, 6:2, 5:3.
Ipak, od tog trenutka krenula je velika serija Eliasa Imera. Dobio je četiri gema zaredom i rezultatom 7:5 došao je do izjednačenja, 1-1.
Neustrašivo je igrao Šveđanin, slao je razorne forhende i bio je potpuno ravnopravan rival na terenu.
U trećem setu gledali smo ujednačen tenis, nije bilo brejkova, iako je Rubljov imao šanse da to učini više puta, ali Imer se držao i uspeo je da dovede meč do taj-brejka.
U takozvanom trinaestom gemu Rus je imao više snage, bio je koncentrisaniji i rezultatom 7:3 savladao je protivnika iz Švedske – 6:2, 5:7, 7:6 (3).