Ivanić pogodio za minimalac Zvezde protiv Voždovca /video/

© Foto : FK Crvena zvezdaMirko Ivanić i Aleksandar Katai – FK Crvena zvezda
Mirko Ivanić i Aleksandar Katai – FK Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 01.12.2021
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Voždovca rezultatom 1:0 u odloženoj utakmici desetog kola Superlige Srbije. Jedini strelac za crveno-bele bio je Mirko Ivanić u 11. minutu utakmice, posle centaršuta Kataija iz kornera.
Izabranici Dejana Stankovića sa nova tri boda došli su ponovo na -3 u odnosu na Partizan, dok je Voždovac ostao na devetom mestu sa 22 boda.
Stigli je Zvezda do vođstva u 11. minutu. Centrirao je Katai iz ugla, a najviši u skoku bio Mirko Ivanić i glavom matirao Prekovića.
I nakon pogotka, crveno-beli su nastavili da atakuju na gol protivnika, a priliku da zatrese mrežu u 16. minutu imao je Katai. Nakon „odbijanca“, lopta je stigla do asistenta kod prvog gola, koji je sa dvadesetak metara uputio oštar šut u desnu stranu gola, ali je golman gostiju krajnjim naporima uspeo da odbrani.
U 25. minutu, priliku da se upiše u listu strelaca imao je i mladi Lazetić. Zvezdin talentovani igrač je odlično probio po levom boku i sjajnim driblingom izborio poziciju sa ivice peterca i pucao ali je odbrana blokirala njegov šut i sprečila promenu rezultata.
Prva prilika u nastavku igre viđena je u 50. minutu. Ponovo se Katai našao u ulozi asistenta, a šansu da pogodi imao je još jednom mladi biser – Lazetić. Nakon odlične lopte Kataija, momak rođen 2004. godine izbio je pred gol gostiju, i nakon driblinga šutirao, ali je čuvar mreže uspeo da spreči da lopta završi u golu.
Do kraja utakmice bilo je još prilika, ali mreže su mirovale i Zvezda je upisala važna tri boda.
Zvezda u narednom kolu gostuje u Kruševcu protiv Napretka, dok će Voždovac ugostiti Vojvodinu.