Srpkinje gaze – treća pobeda zaredom u kvalifikacijama za Mundijal

© Foto : Fudbalski savez SrbijeŽenska fudbalska reprezentacija Srbije
Ženska fudbalska reprezentacija Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 30.11.2021
Ženska fudbalska reprezentacija Srbije slavila je na gostovanju protiv Bugarske 4:1, u petom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.
Srpske fudbalerke su posle dva poraza ostvarile tri uzastopne pobede, te su ostale u trci za plasman na Mundijal.
Srbija je utakmicu rešila u prvom poluvremenu u kom je postigla tri gola. Golove su postigle Milica Mijatović u 20, Vesna Milivojević u 33. i Jovana Damnjanović u 45. minutu.
U nastavku utakmice Bugarska je preko Najdenove smanjila na 1:3, dok je konačan rezultat postavila Damnjanovićeva svojim drugim golom na meču.
Srbija je kvalifikacije započela porazima od Nemačke i Portugalije, glavnih rivala za plasman na Mundijal, ali se protiv Turske, i dva puta Bugarske, vratila na stazu pobeda i ponovo je u konkurenciji za, makar, baraž.
Naše fudbalerke moraće do kraja kvalifikacija da naprave skalp i pobede Nemačku ili Portugaliju, ili obe selekcije, ukoliko žele do Mundijala, poput muškaraca koji će igrati u Kataru.
Svetsko prvenstvo u fudbalu za žene na programu je od 20. jula do 20. avgusta 2023. u Australiji i na Novom Zelandu.