Hrvatska čeka Srbiju!

© AFP 2023 / OSCAR DEL POZOHrvatski teniseri Mate Pavić i Nikola Mektić
Hrvatski teniseri Mate Pavić i Nikola Mektić - Sputnik Srbija, 1920, 30.11.2021
Dejvis kup reprezentacija Hrvatske uspela je da savlada Italiju u četvrtfinalu takmičenja i u borbi za finale sastaće se sa boljom ekipom iz duela Srbije i Kazahstana.
Meč Hrvatske i Italije je morao da bude odlučen u taj-brejku pošto je posle dva duela u pojedinačnoj konkurenciji rezultat bio izjednačen.
Mate Pavić i Nikola Mektić, najbolji dubl na svetu, savladali su Fabija Fonjinija i Janika Sinera maksimalnim rezultatom u dva seta, 6:3, 6:4.
Hrvatski tandem je prvi set praktično rešio u četvrtom gemu ostvarivanjem brejka i prikazali su dominantnu igru do kraja, iako su propustili još pet takvih prilika.
Italijani su veći otpor pružili u drugom setu, čekalo se do sedmog gema za brejk koji je Hrvatima doneo nedostižnu prednost.
Hrvatska je ovom pobedom postala prvi polufinalista Dejvis kupa i u borbi za finale čekaće boljeg iz duela Srbije i Kazahstana koji startuje u sredu od 16.00.
Viktor Troicki, Danil Medvedev, Novak Đoković i Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija, 1920, 29.11.2021
Urnebesna fotografija Medvedeva sa srpskim teniserima: „Svim srcem smo navijali za braću Ruse“