Detalj sa utakmice Srbija-Letonija - Sputnik Srbija

Srbija doživela šokantan poraz u Belgiji!

Košarkaška reprezentacija Srbije doživela je šokantan poraz u Belgiji u drugom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo rezultatom 73:69, iako je rival tek u 37. minutu stekao prvo vođstvo.
Srbija je do tog trenutka igrala odlično, ali su problemi nastali posle pauze izazvane nestankom struje u dvorani u Belgiji.
Srbija posle dva koja kvalifikacija ima pobedu i poraz, a naredno okupljanje je u februaru 2022 kada će rival biti Slovačka.
Ekipa koju je selektovao Svetislav Pešić je imala dobar ritam u prvom poluvremenu, mešale su se akcije, igralo se i pod košem gde su bili aktivni Filip Petrušev, Dušan Ristić i Marko Jagodić-Kuridža, dok su sa distance pogađali Miloš Teodosić i Aleksa Avramović.
Na poluvremenu je Srbija imala 11 poena prednosti, ali je već na startu treće deonice bio evidentan pad u igri pošto je Belgiji dozvoljeno da gotovo anulira razliku.
Ipak, dizanjem nivoa energije u odbrani i pametnijim rešenjima u napadu Srbija je uspela da se vrati u ritam koji je ponovo poremećen u 31. minutu kada se dogodila pauza od nekoliko minuta zbog nestanka struje u dvorani.
Bilo je jasno da su obe ekipe umorne, Srbija je „kraćim putem“ želela da potvrdi pobedu u utakmici u kojoj je imala i 14 poena viška, ali joj se to obilo o glavu.
Veliki broj šuteva za tri poena u poslednjoj četvrtini, nedovoljno čvrsta odbrana, loša organizacija napada – sve je to koštalo Pešićevu ekipu koja je finalni kvartal izgubila sa 19:6.
Šansa za izjednačenje je postojala u zaključnom minutu pri rezultatu 72:69, ali je Teodosić najpre promašio dve trojke, a potom je Avramović poslao loptu u aut pokušavajući da pronađe asistencijom srpskog kapitena.
Upravo je Avramović bio najefikasniji u srpskom timu sa 19 poena, promašio je šest trojki, 16 je sa klupe dodao Petrušev, dok je Teodosić dodao 14 uz osam asistencija.
Na drugoj strani Sem Van Rosom je ubacio 20, Ismael Bako je imao 14, od čega šest u poslednjoj četvrtini, dok je Žan-Mark Mvema imao 11.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik.
17:25 28.11.2021
40' – Kraj! Poraz Srbije!
Nije uspeo Avramović u poslednjem napadu, poraz Srbije 73:69!
17:22 28.11.2021
40' – Konfuzija!
Pešić je tražio minut odmora, Van Rosom je već šutnuo slobodno bacanje, a potom je zapisnički sto reagovao i to poništio.
Minut odmora za Srbiju, 11,7 sekundi je do kraja, tri poena razlike i penali za Belgiju.
Teško...
17:18 28.11.2021
40' – Da li je moguće?
Avramović je bacio loptu u aut pokušavajući da pronađe Teodosića.
Šokantan momenat, do kraja utakmice je 12 sekundi, Belgija vodi 72:69.
17:17 28.11.2021
40' – Dva promašaja Teodosića
Teška situacija za Srbiju...
40' – Trojka za Belgiju...
Neverovatno, 72:69 za Belgiju.
17:16 28.11.2021
39' – Petrušev!
Sjajan potez srpskog centra – izjednačenje 69:69.
17:14 28.11.2021
39' – Greška Belgije, ali opet sudije!
Izgubili su loptu igrači Belgije i poklonili napad Srbiji, Dangubić je promašio trojku, a Jagodić-Kuridži je dosuđen prekršaj u napadu.
Rezultat je i dalje nepovoljan za Srbiju, 69:67.
17:13 28.11.2021
38' – Trojka za Belgiju!
Srbija gubi 69:67...
17:12 28.11.2021
38' – Sudije su na delu!
Faul u napadu Petruševa...
38' – Opet odbrana!
Sjajno je srpski tim formirao odbranu, Van Rosom je morao da šutira sa deset metara.
17:11 28.11.2021
37' – Petrušev!
Teškim šutem srpski centar vraća vođstvo.
17:10 28.11.2021
37' – Srbija gubi!
Promašena trojka Teodosića i koš Belgije za prvo vođstvo – 66:65.
17:09 28.11.2021
36' – Bravo za odbranu!
Trifunović je uspeo da iščačka loptu rivalu i spreči preokret.
36' – Ne valja!
Samo poen prednosti za Srbiju – 65:64.
17:06 28.11.2021
35' – Kriza!
Van Rosom je pogodio, samo je posed razlike – Srbija vodi 65:62.
17:05 28.11.2021
35' – Bako muči Srbiju!
Šest uzastopnih poena centra Belgije, svega je pet poena razlike – 65:60.
34' – Zagorac, konačno...
Mnogo lopti je potrošio kapiten Partizana, ali je jednu konačno ubacio u obruč.
Ipak, Belgija preti – 65:58 za Srbiju.
17:02 28.11.2021
33' – Igrači su umorni
Srbija ima još nešto manje od osam minuta da završi posao, ali mora da vodi računa jer je evidentan energetski pad na obe strane.
Srbija vodi 63:54.
17:00 28.11.2021
31' – Vratila se struja!
Meč je nastavljen, Srbija vodi 63:54.
16:54 28.11.2021
31' – Utakmica je prekinuta, nema struje!
Deo osvetljenja u hali u Belgiji se ugasio – sudije su prekinule duel.
Nije izvesno kada će utakmica biti nastavljena, procene su da bi pauza mogla da potraje i pola sata.
To može da napravi veliki problem za igrače Srbije zbog povratka pošto iz Belgije moraju da putuju preko Frakfurta ka svojim destinacijama.
Čak postoji mogućnost da utakmica bude suspendovana do ponedeljka!