Novak Đoković i Nikola Ćaćić - Sputnik Srbija

Đoković i Ćaćić poraženi posle drame – Srbija strepi za četvrtfinale

Teniska reprezentacije Srbije izgubila je od Nemačke ukupnim rezultatom 2-1 i za plasman u četvrtfinale moraće da sačeka rasplet duela koji se igraju u nedelju.
Novak Đoković i Nikola Ćaćić nisu uspeli da donesu Srbiji odlučujući bod, pošto je nemački dubl Kraviec-Puc za nijansu bio bolji.
Dan nije dobro krenuo za srpske tenisere pošto je Filip Krajinović neočekivano lako izgubio od Dominika Kepfera – 7:6 (4), 6:4.
Novak Đoković doneo je izjednačujući bod Srbiji protiv Jana-Lenarda Štrufa rezultatom 6:2, 6:4, pa je tako nakon dva singl meča rezultat između Srbije i Nemačke 1:1.
Najbolji teniser sveta Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920, 27.11.2021
Đoković vratio Srbiju u igru!
Nekoliko minuta po završetku tog meča stigla je informacija da Nikola Ćaćić menja Filipa Krajinovića u dublu.
Krajinović nije u dobroj formi, a Ćaćić je dobar dubl teniser i to je pokazao protiv Kravieca i Puca.
Naši teniseri ušli su nešto lošije u meč i Nemci su prvi došli do brejka. Ipak, Novak i Nikola ekspresno su odgovorili i u narednom gemu vratili su izgubljeno – 3:3.
Do kraja seta nije bilo brejkova i pristupilo se takozvanom trinaestom gemu, odnosno taj-brejku.
Ključni poen odigran je pri rezultatu 2:1 za Nemačku. Tada je Kraviec pogodio sjajnu bekhend dijagonalu i naši protivnici došli su do mini brejka.
Do kraja seta ljubomorno su držali prednost i posle 43 minuta igre poveli su 1-0.
Drugi set bio je jako dramatičan, Đoković i Ćaćić u sedmom gemu uspeli su da spasu brejk loptu i izvuku iz neprijatne situacije.
Zatim su oni bili ti koji su oduzeli servis protivnicima i posle 80 minuta igre rezultat na semaforu bio je izjednačen – 7:6 (5), 3:6.
Momentum je bio na strani srpskih tenisera i na početku trećeg seta to su uspeli da iskoriste. Napravili su brejk, zatim ga i potvrdili, i krupnim koracima išli su ka pobedi.
© Foto : Michael ProbstNikola Ćaćić i Novak Đoković
Nikola Ćaćić i Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920, 27.11.2021
Nikola Ćaćić i Novak Đoković
Međutim, desilo se ono čega smo se svi pribojavali. U sedmom gemu nemački teniseri uspeli su da iskoriste pad u koncentraciji Đokovića i Ćaćića, i vratili su se u meč.
Teniseri su vodili veliku borbu, a ključan gem za dalji razvoj bio je pri rezultatu 5:5. Kraviec je servirao, momak kom su Novak i Nikola dva puta oduzeli servis, i naši igrači imali su šansu.
Dve brejk lopte nisu iskoristili, uvukla se nervoza i, iako su dobili dvanaesti gem za 6:6, bilo je jasno da Nemci imaju psihološku prednost.
Đoković i Ćaćić nisu mogli da pogode prvi servis u taj-brejku, sa druge strane Nemci su retko grešili i ponovo su rezultatom 7:5 došli do seta, s tim što im je to ovoga puta donelo pobedu.
Mečeve ste mogli da pratite tekstualnim putem uz Sputnjik.
1:1 – odličan servis Đokovića.
1:2 – mini brejk Kravieca i Puca... kao i u prvom setu.
2:2 – vraćamo mini brejk!
2:3 – dobar servis Kravieca.
2:4 – velika greška Đokovića i ponovo mini brejk.
2:5 – još jedan mini brejk, Srbija je pred porazom.
3:6 – tri meč lopte Nemačka.
4:6 – još dve meč lopte, odličan servis Novaka.
5:6 – ponovo smo preživeli, ali Nemci imaju servis za pobedu.
5:7 – poraz Srbije.
23:19 27.11.2021
6:7 (5), 6:3, 5:6 – Đoković i Ćaćić propustili dve brejk lopte
Neverovatan gem koji je na kraju, nažalost, pripao nemačkim teniserima. Dva puta su naši igrači imali brejk loptu, ali nijednom nisu uspeli da je realizuju. Velika šteta, imali su šansu.
23:11 27.11.2021
6:7 (5), 6:3, 5:5 – prekinuta serija!
Četiri odlična poena za Srbiju i ponovo je nerešeno na semaforu.
23:07 27.11.2021
6:7 (5), 6:3, 4:5 – Srbija servira za ostanak u meču
Momentum je na strani Nemačke, ali polako, imaju naši momci i dalje sve u svojim rukama. Sada na servis ode Đoković.
23:05 27.11.2021
6:7 (5), 6:3, 4:4 – šteta...
Novak Đoković i Nikola Ćaćić – srpski dubl par - Sputnik Srbija
Vraćaju se Kraviec i Puc u meč. Ćaćić i Đoković uspeli su da spasu dve brejk lopte, ali nisu i treću, te Nemci ponovo hvataju priključak.
22:56 27.11.2021
6:7 (5), 6:3, 4:2 – održavamo prednost brejka
Svega jedan poen izgubili su naši teniser, i to je bila greška Ćaćića na mreži. Svi ostali poeni otišli su na stranu Novaka i Nikole.
22:48 27.11.2021
6:7 (5), 6:3, 3:1 – potvrđen brejk!
Nikola Ćaćić i Novak Đoković - Sputnik Srbija
Težak gem za Ćaćića i Đokovića, ali osvajaju ga! Sjajnu energiju imaju srpski teniseri i nadamo se da će iskoristiti momentum koji je nesumnjivo na njihovoj strani.
22:43 27.11.2021
6:7 (5), 6:3, 2:1 – brejk Đokovića i Ćaćića!
Strašan gem naših tenisera. Ponovo su odlično riternirali, otvorenih ruku prihvatili su neke greške protivnika i prave brejk!
22:41 27.11.2021
6:7 (5), 6:3, 1:1 – as Đokovića za osvojen gem
Dobar početak srpskih tenisera. Novak i Nikola dobijaju gem za poravnanje rezultata na semaforu.
22:32 27.11.2021
6:7 (5), 6:3 – set za Srbiju!!!
Idemo u treći set! Ključni detalj seta desio se u sedmom gemu u kom su Novak i Nikola spasli brejk loptu.
Zatim su ušli u seriju od osvojenih deset poena zaredom i zasluženo dolaze do izjednačenja.
22:29 27.11.2021
6:7 (5), 5:3 – brejk srpskog dubla!!!
Četiri neverovatna riterna i srpski dubl par pravi jako važan brejk.
22:27 27.11.2021
6:7 (5), 4:3 – Đoković i Ćaćić spasli brejk loptu
Uf, bilo je napeto u ovom gemu. Ćaćić je servirao, Nemci su imali brejk loptu, ali su naši igrači uspeli da se izvuku. Puc je poklonio poen i Srbija je zatim dobila gem.
22:19 27.11.2021
6:7 (5), 3:2 – održavamo minimalnu prednost
Podigli su nivo igre srpski teniseri. Ponovo dobar servis gem, ali potrebno je napraviti pritisak na servis protivnika.
22:12 27.11.2021
6:7 (5), 2:1 – dobar servis gem za Ćaćića
Samo jedan izgubljeni poen i srpski dubl par bez problema dobijaju treći gem.
22:10 27.11.2021
6:7 (5), 1:1 – bez brejka na startu drugog seta
Srpski teniseri teško čitaju servise Puca.
22:03 27.11.2021
6:7 (5) – prvi set za nemačke tenisere
Nijanse su odlučivale i nažalost one su bile na strani Kravieca i Puca. Nije još ništa izgubljeno, ima dosta da se igra.
21:55 27.11.2021
6:6 – idemo u taj-brejk!
1:1 – dobar start srpskog dubl para.
1:2 – mini brejk Kravieca i Puca. Sjajan ritern na koji naši teniseri nisu imali odgovor.
1:3 – dobar drugi servis Kravieca, Nemci u prednosti.
1:4 – serija nemačkog dubl para. I dalje je to samo jedan mini brejk prednosti.
2:4 – važan poen, smanjena je prednost.
3:4 – sjajan servis Ćaćića!
3:5 – ali i dobar servis nemačkih tenisera...
3:6 – tri set lopte za Kravieca i Puca.
4:6 – odličan drugi servis Đokovića. Spasena prva set lopta.
5:6 – još jedan viner. Nemci imaju servis.
5:7 – as Puca i Nemci osvajaju prvi set.
21:48 27.11.2021
5:5 – bližimo se taj-brejku
Odlična igra srpskih tenisera u završnici seta. Sigurni su na svom servisu i ako se ovako nastavi, vrlo moguće je da ćemo videti taj-brejka.
21:41 27.11.2021
4:4 – egal u prvom setu
Dobar servis gem za Ćaćića. Svega jedan poen izgubili su srpski teniseri i nastavljena je velika borba u prvom setu.