Đoković vratio Srbiju u igru!

© Foto : Michael ProbstNajbolji teniser sveta Novak Đoković
Najbolji teniser sveta Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920, 27.11.2021
Novak Đoković, najbolji teniser sveta, pobedom protiv Jan-Lenarda Štrufa u dva seta – 6:2, 6:4 – doneo je Srbiji izjednačenje protiv Nemačke u drugom kolu Dejvis kupa.
Srbija je zahvaljujući pobedi Đokovića ostala u igri za trijumf, te će dubl odlučiti ko će slaviti u duelu Orlova i Pancera.
Prethodno je Filip Krajinović izgubio od Dominika Kepfera, a Novak se pobrinuo za poravnanje rezultata.
Đoković je odigrao jako dobar meč, a posebno impresivan bio je u prvom setu koji je dobio za samo 29 minuta – 6:2.
Protivniku je servis oduzeo u prvom i sedmom gemu, i bez većih problema došao je do prvog seta.
Novak je sjajno startovao i drugi set napravivši brejk odmah na startu, ali u nastavku ovog perioda imao je teži posao nego što to slučaj bio u prvom setu.
Štruf je podigao nivo igre, razmene su bile znatno jače i Đoković je morao da se pomuči kako bi uspešno priveo meč kraju.
To je i uspeo, i pobednika duela između Srbije i Nemačke odlučiće dubl.
Meč ste mogli da pratite uživo uz naš blog.