Krajinović podbacio – Srbija porazom otvorila duel sa Nemačkom

© Foto : Michael ProbstSrpski teniser Filip Krajinović
Srpski teniser Filip Krajinović - Sputnik Srbija, 1920, 27.11.2021
Srpski teniser Filip Krajinović izgubio je od Dominika Kepfera u dva seta 7:6 (4), 6:4, te je Nemačka povela 1-0 u drugom kolu Dejvis kupa u Insbruku.
Srbija je u petak ostvarila maksimalan učinak protiv Austrije, pobedivši u sva tri meča, međutim, subotnji program nije najbolje otvoren.
U prvom meču na teren su izašli Krajinović i Kepfer i nemački teniser bio je za nijansu bolji, i zasluženo je doneo prednost Pancerima.
Krajinović nije najbolje otvorio meč, pošto je Nemac već u trećem gemu uspeo da mu oduzme servis.
Posle nešto sporijeg starta Filip se probudio i vezao je tri gem zaredom – 4:3. Zatim je usledio mirniji period, obojica su držali visok nivo tenisa i usledio je taj-brejk.
Kepfer je bio nešto bolji, imao je više koncentracije kada je bilo potrebno i rezultatom 7:4 došao je prvog seta.
Ni u drugom setu nije falilo drame. Kepfer je igrao rizičan tenis, napadački, onako kako se očekivalo i Krajinović je samo u momentima uspevao da ga natera na greške.
Nudio se Nemac našem teniseru, u poslednja četiri gema videli smo četiri brejka i na kraju je pobeda otišla u ruke 54. tenisera sveta.
Kepfer je vodio 4:1, Krajinović je uspeo da se vrati na 4:3 i da servira za izjednačenje, ali je Nemac ponovo uspeo da mu oduzme servis, 5:3.
Zatim je Kepfer servirao za pobedu, međutim, Filip je ponovo napravio brejk (5:4) i drugi put je imao šansu da poravna rezultat u drugom setu.
Ali, nije uspeo ni iz druge šanse i Dominik Kepfer je pobedio – 7:6 (4), 6:4.
Sada na teren izlaze Novak Đoković i Jan-Lenard Štruf. Mečeve pratite uz naš lajv blog.