Dejvis kup reprezentacija - Sputnik Srbija

Srbija perfektna na startu Dejvis kupa!

Teniska reprezentacija Srbije ostvarila je maksimalan učinak u prvom kolu finalne faze Dejvis kupa. Ekipa Viktora Troickog pobedila je Austriju ukupnim rezultatom 3-0.
Srpski teniseri opravdali su ulogu favorita i na najbolji mogući način otvorili su turnir u Insbruku.
Duel dve reprezentacije počeo je susretom između Dušana Lajovića i Geralda Melcera. Viđena je velika drama, a pobeda je na kraju posle tri seta otišla našem Duciju.
Zatim su na teren izašli Novak Đoković i Denis Novak. Najbolji teniser sveta održao je čas tenisa protivniku i za manje od sat vremena doneo je Orlovima trijumf.
Srbija je pobedom Đokovića došla do trijumfa, a da on bude još slađi pobrinuli su se Nikola Ćaćić i Filip Krajinović.
Srpski dubl odigrao je jako dobar meč protiv favorizovanih Austrijanaca, Osvalda i Maraha, i posle tri seta došao je do pobede – 7:6 (4), 4:6, 6:3.
Srbiju u subotu očekuje susret sa Nemačkom, dok će Austrija u nedelju dočekati Pancere.
Prvo kolo grupne faze finala Dejvis kupa mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik.
23:03 26.11.2021
7:6 (4), 4:6, 6:3 – pobeda Srbije, maksimalna!
Ćaćić i Krajinović kompletirali su pobedom sjajan dan za našu reprezentaciju.
22:57 26.11.2021
7:6 (4), 4:6, 5:2 – Srbija na gem do pobede u dublu!
22:46 26.11.2021
7:6 (4), 4:6, 4:1 – srpski dubl održava prednost
To je i najvažnije. Srbija se nalazi na dva gema od maksimalne pobede na startu Dejvis kupa.
22:35 26.11.2021
7:6 (4), 4:6, 3:0 – potvrda brejka srpskih tenisera!
22:30 26.11.2021
7:6 (4), 4:6, 2:0 – brejk Ćaćića i Krajinovića
Sjajan početak trećeg seta za naše tenisere! Fenomenalan gem i oduzimaju servis protivnicima.
22:23 26.11.2021
7:6 (4), 4:6 – set za Maraha i Osvalda
Filip Krajinović i Nikola Ćaćić – srpski dubl par - Sputnik Srbija
22:18 26.11.2021
7:6 (4), 4:5 – Ćaćić i Krajinović blizu gubitka seta
Osvojili su gem srpski teniseri, ali sada Austrijanci imaju šansu da dođu do izjednačenja svojim servisom.
22:09 26.11.2021
7:6 (4), 2:4 – srpski dubl ispustio šansu da vrati brejk
Ovald i Marah su se izvukli iz teške situacije. Spasli su brejk loptu i sada imaju dva gema prednosti.
22:03 26.11.2021
7:6 (4), 2:3 – brejk za Austrijance
Iskoristili su naši protivnici pad u koncentraciji i oduzeli su nam servis. Marah sada servira za potvrdu brejka.
21:48 26.11.2021
21:36 26.11.2021
7:6 (4) – taj-brejk
0:2 – mini brejk Austrije.
1:2 – poen za Srbiju posle komične situacije. Krajinović je promašio servis, ali je pogodio protivnika u stopalo tom prilikom i poen je dodeljen našim igračima.
2:3 – vratila je Srbija mini brejk. Sjajan ritern Krajinovića.
4:3 – odlična igra Srbije. Austrijanci nisu imali rešenje za forhend Ćaćića.
5:3 – dupla servis greška, mini brejk za Srbiju!
6:4 – dve set lopte za naše tenisere.
7:4 – Srbija osvojila prvi set!
21:34 26.11.2021
5:6 – umalo brejk Srbije
Dve brejk lopte imali su Ćaćić i Krajinović, ali, kao što se Srbija preko Filipa izvukla, tako je i Austrija – dobrim i riskantnim servisom.
Austrija na kraju dobija gem i pritisak je ponovo na srpskim igračima.
21:26 26.11.2021
5:5 – Ćaćić i Krajinović spasli set loptu!
Filip Krajinović pronašao je servis kada je najpotrebnije. Spasao je naš dubl par set loptu i izjednačio na 5:5.
21:13 26.11.2021
3:3 – gem za srpski dubl par
Ponovo samo jedan izgubljeni poen za srpske tenisere. Ukoliko se nastavi u ovakvom ritmu, moguće je da ćemo gledati taj-brejk.
21:06 26.11.2021
2:2 – brzo se odvijaju stvari
Bez brejk lopti na startu meča. Ćaćić i Krajinović igraju ravnopravno protiv sjajnog austrijskog dubl para.
21:00 26.11.2021
1:1 – dobar gem i za naše tenisere
Odlično otvaraju Ćaćić i Krajinović. Dopustili su samo jedan poen protivniku i poravnali su rezultat.
20:58 26.11.2021
0:1 – rutinski Marah i Osvald
Bez izgubljenog poena austrijski dubl osvaja uvodni gem.
20:56 26.11.2021
Počeo je meč!
Prvi serviraju Austrijanci.
20:47 26.11.2021
Ćaćić i Krajinović na terenu
Kao i Marah i Osvald. Duel kreće za 5-10 minuta.
20:38 26.11.2021
Teniseri uskoro izlaze na teren
Dubl će nam dati odgovor da li će Srbija slaviti maksimalnim rezultatom, ili će 'pak Austrija osvojiti jedan bod.