Đoković ekspres – rutinski protiv Novaka za pobedu Srbije na startu Dejvis kupa!

© Foto : Michael ProbstNajbolji teniser sveta Novak Đoković
Najbolji teniser sveta Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920, 26.11.2021
Novak Đoković, najbolji teniser sveta, pobedio je Denisa Novaka 6:3, 6:2, čime je doneo trijumf Srbiji na startu Dejvis kupa u Austriji.
Nakon što je Dušan Lajović savladao Geralda Melcera, isto je uspeo i Novak Đoković protiv Denisa Novaka, te je Srbija ostvarila pobedu pred dubl meč koji neće imati rezultatski značaj.
Iako dubl neće promeniti krajnji rezultat, biće važan jer našu reprezentaciju u subotu čeka duel sa Nemačkom, te je svaka pobeda važna zbog konačnog količnika reprezentacija.
Đoković je nešto sporije otvorio meč, bilo mu je potrebno vremena da se prilagodi na igru protivnika i kada je to uspeo počeo je da ga „melje“.
U prvom setu ključni brejk Novak je napravio u osmom gemu kada je iskoristio prvu ukazanu šansu – 5:3. U narednom je potvrdio oduzeto i za pola sata osvojio je prvi set, 6:3.
„Osetio je krv“ Đoković i do kraja meča Austrijanac se ništa nije pitao. Sedam gemova zaredom osvojio je Novak i jako brzo došao je do 4:0 u drugom setu.
Novak (Austrijanac) do kraja je uspeo da prekine seriju i osvoji dva gema, ali poraz je bio neminovan.
Lajović posle velike drame doneo prvu pobedu protiv domaćina!
Nikola je ostvario san: „Moja sreća je kompletna – igram za Srbiju u timu sa Novakom“