Fudbaleri Partizana tokom utakmice sa Florom u Ligi konferencija - Sputnik Srbija

Očajni Partizan ostavio bodove na Baltiku!

Fudbaleri Partizana doživeli su šokantan poraz od estonske Flore u Talinu u petom kolu grupne faze Lige konferencija rezultatom 1:0 i time su doveli u pitanje svoj plasman u eliminacioni deo takmičenja.
Partizan nije ništa pokazao na gostovanju, imao je mnogo prilika, loptu u posedu, ali je rival odigrao taktički savršeno i upisao zasluženu pobedu, golom postignutim u 44. minutu.
Crno-beli su doživeli drugi poraz u takmičenju i posle pet mečeva imaju sedam osvojenih bodova, tri manje od prvoplasiranog Genta i dva više od Flore.
U poslednjem kolu Partizan će na svom terenu igrati protiv Anortozisa i moraće da pobedi kako bi obezbedio sebi prolaz u prolećni deo takmičenja Lige konferencija.
Partizan je bio aktivan u napadu od početka duela, bilo je evidentno da se domaća ekipa odlučila na taktiku da najpre odbrani svoj gol i da iz kontranapada i prekida zapreti crno-belima.
Odbrana Flore je funkcionisala perfektno, Rikardo Gomeš je bio potpuno odsečen, Danilo Pantić nije dobijao lopte koje je morao da distribuira ka njemu, dok su Kvinsi Menig i Nemanja Jović bili bezopasni.
Doduše, Jović jeste imao dva udarca na gol Flore, ali nijedan od njih nije stvarao opasnost, ali se to dešavalo na drugoj strani.
Odbrana Partizana je od početka duela delovala nestabilno, tandem Nemanja Miletić-Siniša Saničanin je imao probleme čak i u postavljanju što su rivali obilato koristili, pre svih Martin Miler koji se ubacivao iz drugog plana.
Vrhunac nerazumevanja u ekipi Partizana dogodio se u 44. minutu, Slobodan Urošević je zbog polomljene arkade u prethodnom napadu morao da izađe van terena, levi bok je ostao prazan, a upravo na taj deo terena loptu je poslao Markus Pom.
Duga lopta je dugo letela, iza leđa Saničanina i pravo u „rupu“ koja je ostala posle izlaska Uroševića, s obzirom na to da Jović nije imao dovoljno koncentracije da uvidi da je njegov posao pokrivanje levog boka zbog nedostatka jednog igrača.
Miler se munjevito ušunjao, lopta mu je pala pravo na glavu, a on ju je u visokom luku poslao preko golmana Aleksandra Popovića u mrežu.
Drugo poluvreme nije donelo promenu, Partizan je na sve načine pokušavao da stigne do gola, trener Stanojević je izvršio čak četvorostruku izmenu u jednom momentu, potom je iz igre izveo i Gomeša, iako se činilo da je vreme da crno-beli zaigraju sa dva klasična napadača.
Priliku za gol je imao Lazar Marković, traljavo je šutirao iz kaznenog prostora, Miloš Jojić je uputio odličan udarac sa dvadesetak metara, ali je Matvej Igonen, čuvar mreže Flore, briljantno reagovao.
Partizan je duel završio sa igračem manje, Marković je u 85. minutu doživeo tešku povredu ramena posle sudara sa rivalom koji nije kažnjen ni žutim kartonom i do kraja meča crno-beli nisu uspeli da ugroze domaći sastav.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik sport.
18:27 25.11.2021
97' – Kraj! Poraz Partizana!
Očajno izdanje crno-belih završeno je porazom, Flora je uspela u svojoj nameri, dok je Partizan izgledao kao ekipa koja se juče skupila.
Težak poraz i težak posao za trenera Aleksandra Stanojevića.
18:21 25.11.2021
95' – Tri šanse bez realizacije!
Slobodan udarac, dva kornera – ništa, ništa, veliko ništa za Partizan!
18:17 25.11.2021
90' – Šest minuta nadoknade
Partizan ima još malo vremena da izbegne poraz...
18:14 25.11.2021
88' – Očajni Miletić...
Našao se štoper Partizana u kaznenom prostoru, lopta je stigla do njega, ali je on užasno primio i ona je pobegla...
Partizan igra sa fudbalerom manje, Marković je napustio utakmicu.
18:12 25.11.2021
85' – Povreda Markovića!
Teško je pao na rame Marković posle pogibeljnog starta rivala koji nije kažnjen ni žutim kartonom, odmah se uhvatio za ruku i signalizirao da ne može da nastavi utakmicu.
Užasan momenat za Partizan...
18:09 25.11.2021
81' – Nema vremena, a lopta je kod Flore!
Na desetak minuta do kraja utakmice fudbaleri Flore su dohvatili loptu i sigurno je držali nekoliko minuta.
Partizan ima sve manje vremena...
18:04 25.11.2021
77' – Kakav šut Jojića!
Odvažio se vezni fudbaler Partizana na udarac, lepo je to izgledalo, ali je usledila još lepša odbrana golmana.
18:01 25.11.2021
75' – Rikardo je izašao!
Očekivalo se da Partizan zaigra sa dva napadača, ali je Stanojević odlučio da mladi Milovanović uđe u igru umesto Rikarda!
17:57 25.11.2021
70' – Drama!
Igra se samo pred golom Flore, ali lopta neće u gol.
Zamalo se Partizan kockao, Sapinen je krenuo sam na Popovića, ali je golman Partizana odlično reagovao.
Usledila je nova akcija crno-belih, kasnio je Gomeš...
Ostaje 1:0 za Floru.
17:52 25.11.2021
65' – Užasan udarac Markovića!
Partizan definitivno ima više energije, lopta zuji kroz kazneni prostor rivala, ali ne pronalazi put ka mreži.
Najbliži tome bio je Marković, oštra lopta sa levog boka je stigla do njena, ali je on nonšalantno reagovao i desnom spoljnom prebacio loptu preko gola.
Zaista, užasan pokušaj i šansa koja je otišla u nepovrat.
17:49 25.11.2021
61' – Jojić šutira!
Akcija igrača koji su tek ušli u igru, Markovića i Jojića, donela je udarac ka golu i potom dva kornera.
Čini se da Partizan ima više energije, ali je neophodno da je materijalizuje što pre jer gubi sa 1:0.
17:44 25.11.2021
56' – Četvorostruka izmena!
Teren su napustili Pantić, Menig, Jović i Šćekić, u igri su Jojić, Marković, Lutovac i Pavlović.
17:42 25.11.2021
55' – Panika u odbrani Partizana
Flora konstantno dubokim loptama i ubacivanjima iz drugog plana pravi problem odbrani Partizana, Miletić i Saničanin su jako nesigurni i Popović često mora da reaguje istrčavanjima.
17:39 25.11.2021
51' – Partizan se i dalje muči
Pauza nije donela promene, Partizan pokušava, traži se, ali nema nikakvo rešenje za gustu odbranu rivala.
Pantić je nevidljiv, Jović nedovoljno fokusiran, Menig daleko od lopte, a Rikardo usamljen.
Težak posao za crno-bele...
17:18 25.11.2021
45' – Poluvreme! Partizan gubi!
Partizan sa zaostatkom ide na odmor, imao je inicijativu, mnogo šansi, malo rešenja i velike probleme u odbrani.
To se i ispostavilo kao tačno, Miletić i Saničanin su bili nesigurni, a rivali su iskoristili izostanak Uroševića zbog pucanja arkade i realizovali odličnu šansu.
Trener Stanojević će morati da „zategne“ odbranu u nastavku, ali i da pronađe način svojim igračima da dođu do boljih šansi za gol.
Partizan na poluvremenu gubi sa 1:0.
17:16 25.11.2021
44' – Šok! Partizan gubi!
Dubinska lopta sa polovine Flore je stigla pravo do glave Milera koji se ušunjao iza leđa Saničanina.
Sjajno je reagovao i iz svoje četvrte akcije na utakmici matirao je Popovića!
Vredi istaći da je on iskoristio odsustvo Uroševića kome se ukazuje pomoć zbog pucanja arkade, a mladi Jović je „zaboravio“ da je njegov posao, kao levog krila, bio da popuni napravljenu rupu.
To nije učinio, Saničanin je bio okrenut leđima rivalu i Miler je to iskoristio.
Partizan gubi 1:0!
17:13 25.11.2021
43' – Uroševiću pukla arkada!
Hrabro je levi bek Partizana krenuo na visoku loptu, reagovao je glavom, ali je udario i rivala arkadom koja je odmah prokrvarila.
17:10 25.11.2021
39' – Upravo!
Treći put je Miler pokušao šute, ponovo je „ispao“ iz igre Miletić, ostavio je veliku rupu u kaznenom prostoru, ali je Miljković uspeo da se vrati i omete rivala u pokušaju šuta.
Miletić i Saničanin zaista izgledaju nedovoljno...
17:08 25.11.2021
39' – Dobro je da ne znaju...
Odbrana Partizana deluje nesigurno, jako nesigurno, rivali dobijaju prilike da organizuju napade i pojavljuju se u kontranapadima, ali je evidentno da ne raspolažu visokim nivoom tehničke obučenosti i to spasava Partizan.
17:01 25.11.2021
31' – Žuti karton za Zenjova
Loš start fudbalera Flore nad Zdjelarom i to u kaznenom prostoru Partizana kažnjen je javnom opomenom.