FK Crvena zvezda – detalj sa utakmice protiv Vojvodine u Superligi Srbije - Sputnik Srbija

„Raketa“ Ivanića dovela Zvezdu pred cilj, ali – sve se komplikuje zbog Brage!

Fudbaleri Crvene zvezde su ostvarili veliku pobedu na domaćem terenu protiv Ludogoreca u petom kolu Lige Evrope rezultatom 1:0 i obezbedili sebi prvo mesto pred poslednje kolo grupne faze, s obzirom na to da je Braga poražena u Danskoj od Mitjilanda sa 3:2.
Jedini gol za Zvezdu postigao je Mirko Ivanić u 57. minutu, fenomenalnim udarcem sa dvadesetak metara.
Poraz Brage u Danskoj komplikuje stvari u grupi, Zvezda pred poslednje kolo ima pol-poziciju sa deset bodova, Braga ima devet, a Mitjiland osam i sva tri tima imaju šanse za prolaz dalje.
Ključan meč za sve biće duel u Portugaliji, između Brage i Crvene zvezde, 9. decembra.
Trener crveno-belih Dejan Stanković je imao velike probleme pri sastavljanju tima, mnogo suspendovanih, ali i bolesnih igrača je u redovima Zvezde pa je mladi stručnjak morao ponovo da eksperimentiše i pošalje Strahinju Erakovića na mesto levog beka.
Upravo je mladi defanzivac imao prvu veliku šansu, u drugom minutu je glavom reagovao u kaznenom prostoru rivala posle centaršuta Kange, ali kao da se iznenadio tom prilikom ni nije najbolje zahvatio loptu.
Usledio je period strpljive igre Zvezde, prepuštena je inicijativa rivalu, nisu napadači išli u presing i čekala se greška kako bi usledio kontranapad ili uigrana akcija, s obzirom na to da je bugarska ekipa imala česte greške u ofanzivnoj postavci.
Uloge su se promenile na startu drugog dela prvog poluvremena, Zvezda je preuzela inicijativu, a Ludogorec je čekao protivudare i dugim loptama tražio krila, ali ništa od toga nije prolazilo, sve do 29. minuta i velike šanse za Dominika Jankova koju je neutralisao Milan Borjan.
Više nego dosadan fudbal u narednih desetak minuta prekinuo je Mirko Ivanić nezgodnim udarcem sa više od 20 metara, a usledio je i pokušaj Gelora Kange, međutim ništa od toga nije ni ličilo na ono kako igra Zvezda.
Naznaka boljeg se videla u poslednjem minutu, divnu akciju Kange i Aleksandra Kataija je pokušao da realizuje Ivanić, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.
Katai je ustupio mesto El Farduu Benu u nastavku, a u 54. minutu je zabeležena i najbolja šansa do tog momenta kada je Milan Pavkov topovski šutirao levom nogom iz kaznenog prostora, ali je golman Ludogoreca vrhovima prstiju prebacio loptu preko prečke.
Inicijativa Zvezde je nagrađena tri minuta kasnije, Mirko Ivanić je briljantnim udarcem sa gotovo 20 metara, iskosa sa leve strane, poslao loptu u suprotan ugao gola Ludogoreca i doneo vođstvo domaćem timu.
Ludogorec je krenuo na sve ili ništa i to je otvorilo ogroman prostor za igrače Zvezde – najpre je to pokušao da iskoristi Pavkov udarcem sa ivice šesnaestarca, a potom je i Kanga pokušao volejem.
Za razliku od prvog poluvremena Zvezda je lako stizala do prilika za šut, u 70. je Ivanić ponovo probao, a greške rivala su dozvoljavale domaćem sastavu da stane na loptu i umiri igru, što je bilo više nego neophodno jer je Ludogorec silovito napadao.
Ti ataci su bili jalovi, Zvezda je uspela da zatvori sve prilaze ka golu u čemu je svesrdno pomogao Seku Sanogo, zamenivši Kangu u poslednjih deset minuta, iako je Dorin Rotariju u 87. minutu umalo šokirao sve na stadionu „Rajko Mitić“, ali je bio brži od lopte.
Utakmica je završena sigurnom igrom Zvezde, ali je su sve oči bile uprte u Dansku gde je Mitjiland golom u 93. minutu stigao do velike pobede i time je ostavio sebe u trci za proleće u Ligi Evrope.
Meč Zvezde i Ludogoreca mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik sport.
20:42 25.11.2021
94' – Kraj i u Danskoj! Drama!
Mitjiland je pobedio sa 3:2 i ostao u trci za plasman u nokaut fazu.
Sve će biti odlučeno u poslednjem kolu gde Zvezda igra u Portugaliji protiv Brage.
20:39 25.11.2021
94' – Kraj, ali nije kraj!
Zvezda je pobedila, ali je Mitjiland ponovo poveo i to iz penala u 93. minutu!
Drama se nastavlja!
20:36 25.11.2021
90' – Četiri minuta nadoknade!
Zvezdu četiri minuta dele od evropskog proleća!
20:31 25.11.2021
88' – Braga je izjednačila, Lazetić umalo postigao gol!
Stvari u grupi su malo jasnije, Braga je izjednačila u Danskoj na 2:2, a mladi Marko Lazetić je zamalo bio neprecizan.
20:29 25.11.2021
87' – Auh...
Rotariju se našao u velikoj prilici, lopta je pala u peterac Zvezde, ali je srećom po Borjana fudbaler Ludogoreca bio ispred nje i samo je petom uspeo da je prebaci preko gola.
20:27 25.11.2021
85' – Kako igra Ivanić!
Fenomenalno se strelac jedinog gola oslobodio, sa levog boka je uleteo u centralni deo i divno šutirao, ali je lopta „liznula“ prečku i otišla preko gola.
20:22 25.11.2021
80' – Još deset minuta...
Stvari u grupi su jako komplikovane, ako ostanu ovakvi rezultati Zvezda će biti prva, Braga druga, Mitjiland treći, ali će ekipe biti udaljene na po bod.
To znači da će poslednje kolo odlučiti o učesnicima prolećne faze takmičenja u Ligi Evrope, a Zvezda igra protiv Brage u gostima.
20:10 25.11.2021
69' – Krstičiću žuti, posle minut na terenu!
Ušao je defanzivni vezista Zvezde sa dve noge u rivala, zaleteo se na sudiju i odmah dobio žuti karton.
Naivno...
20:09 25.11.2021
68' – Kanga!
Topovski udarac Kange iz voleja, ali je lopta otišla pored gola.
20:04 25.11.2021
62' – Pavkov pored gola
Novi kontranapad Zvezde, Srnić je lepo prošao levom stranom, pronašao je Pavkova, ali je on iz mesta probao da ugrozi rivale i bio je neprecizan.
Zvezda vodi 1:0.
19:59 25.11.2021
57' – Gol! Ivanić!
Prelep udarac sa gotovo dvadeset metara, Ivanić je prilazio kaznenom prostoru sa leve strane i desnom nogom je uputio teledirigovani šut u suprotan ugao Ludogoreca!
Prelepo!
Zvezda vodi 1:0!
19:56 25.11.2021
54' – Pavkov!
Sevnula je levica Milana Pavkova, iz prve je raspalio po lopti iskosa sa leve strane, golman je uspeo da reaguje i prebaci loptu preko prečke.
19:55 25.11.2021
Pogled iz Danske kaže – status kvo
Mitjiland ponovo vodi i to znači da u ovom trenutku ta ekipa i Zvezda imaju po osam bodova, dok Braga ima jedan više na prvom mestu.
U tom slučaju Zvezda ostaje druga.
19:48 25.11.2021
46' – Katai van igre
Jedan od najboljih igrača Zvezde je napustio igru, umesto njega na terenu je El Fardu Ben.
19:31 25.11.2021
46' – Najveća prilika za Zvezdu!
Duga lopta Kange, sjajno dodavanje Kataija, utrčavanje Ivanića u kazneni prostor, udarac, ali samo spoljni deo mreže.
Ostaje 0:0 na poluvremenu!
19:30 25.11.2021
45' – I opet prekid...
Povreda Despodova je dovela do novog prekida... Sve u stilu prvog poluvremena koje je produženo za minut.
19:29 25.11.2021
Pogled u Dansku kaže – bolje vesti!
Braga je izjednačila u duelu sa Mitjilandom, ako sve ostane kako jeste Zvezda će biti na drugoj poziciji tabele.
19:25 25.11.2021
40' – Probao je i Kanga
Pojavila se lopta ispred veziste Zvezde, on nije gledao nikoga, sa dvadesetak metara je šutirao, ali loše, otišla je lopta u izlaznom luku od gola Ludogoreca.
19:23 25.11.2021
38' – Javio se Ivanić!
Sa više od 20 metara Ivanić je raspalio po lopti, ona je odskočila pred golmanom Patom, iznenadila ga i otišla u korner.
Ali, to je bilo sve od te akcije.
19:18 25.11.2021
32' – Karambol!
Katai je rešio da napadne gol Ludogoreca, lepo je prošao jednog rivala, ali ga je sačekao drugi i posle duela su obojica završila na tlu.
Eraković je naleteo na loptu i šutirao, ali je ona otišla daleko od gola.