Moskva „progutala“ Napoli – ali to nije ono što je obeležilo utakmicu /video/

© Sputnik / Vladimir Astapkovič / Uđi u bazu fotografijaDetalj sa utakmice Spartak Moskva – Napoli
Detalj sa utakmice Spartak Moskva – Napoli - Sputnik Srbija, 1920, 24.11.2021
Fudbaleri Spartaka iz Moskve ponovo su pobedili Napoli i sa nova tri boda izbili su na prvom mestu grupe C Lige Evrope. Ruska ekipa slavila je na domaćem terenu 2:1 i vratila se u borbu za prvo mesto, međutim, utakmicu je obeležio nesportski potez trenera gostiju Lučana Spaletija.
Baš kao i pre mesec i po dana kada su slavili 3:2, izabranici Ruija Vitorije pobedili su prvoplasiranu ekipu Serije A.
Crveno-beli pokazali su još jednom da znaju da igraju protiv Napolija i sada imaju isti broj bodova, s tim što zbog bolje gol razlike njima pripada čelo grupe C.
Utakmica je protekla u znaku 24-godišnjeg Aleksandra Soboleva, s tim što je na kraju meč, nažalost, obeležila reakcija trenera Napolija Lučana Spaletija koji je odbio da se rukuje sa trenerom Spartaka.
Proslavljeni italijanski trener pokazao je da nije veliki i u porazima, te je u trenutku kada je trebalo da pruži ruku Vitoriji, to i odbio.
Potpuno nepotreban potez Spaletija, koji iako ljut zbog razvoja situacije, nije smeo ovako da postupi.
Kada je reč o utakmici, Spartak je furiozno otvorio susret i već u trećem minutu došao je do prednosti.
Do drugog pogotka nije se dugo čekalo. Sobolev je ponovo bio strelac, s tim što se ovoga puta Mozes našao u ulozi asistenta.
Spartak je održavao prednost, ali Napoli je u 64. minutu uneo dramu u utakmicu. Petanja je asistirao, Elmas pogodio i gosti su smanjili.
Do kraja utakmice viđene su po dve šanse na obe strane, ali mreže su mirovale i Spartak je zasluženo pobedio Napoli.
Mesi hvalio Ronalda pa otkrio: Rado bih se vratio u Barselonu
Predivna slika iz Londona – Srbija ima najboljeg ambasadora: „Moja unuka uči srpski!“ /foto/