„Bosanski dijamant“ sija u 36. godini, Tadić i Ajaks perfektni i posle petog kola /video/

© AP Photo / Luca BrunoEdin Džeko – napadač Intera iz Milana
Edin Džeko – napadač Intera iz Milana - Sputnik Srbija, 1920, 24.11.2021
Fudbaleri Intera pobedili su Šahtjor 2:0, dok je Ajaks slavio na gostovanju u Istanbulu protiv Bešiktaša 2:1, u petom kolu Liga šampiona.

21.00 Sporting Lisabon – Borusija Dortmund
Poslednje utakmice petog kola grupne faze Lige šampiona počele su pobedom gosta i domaćina, odnosno Ajaksa i Intera.

Klubu sa „Đuzepe Meace“ bila je potrebna pobeda kako bi se približila nokaut fazi Lige šampiona i u duelu protiv Ukrajinica uspeli su u toj nameri.
Heroj aktuelnog šampiona Italije je „bosanski dijamant“ Edin Džeko koji je postigao oba gola.
Iskusni bosanskohercegovački napadač nije bio mnogo aktivan u prvom poluvremenu, ali je zato u drugom zasijao.
Mrežu protivnika načeo je u 61. minutu, a dokrajčio ju je u 67. U intervalu od šest minuta rešio je pitanje pobednika i Inter je, barem na kratko, izbio na prvo mestu grupe D.
Do kraja utakmice rezultat na semaforu nije se menjao i Inter je zasluženo došao do tri boda.
U drugoj utakmici odigranoj od 18.45, Ajaks Dušana Tadića posle preokreta došao je do pete pobede u isto toliko mečeva u grupnoj fazi Lige šampiona.
Bešiktaš je bolje otvorio utakmicu, preko Gezala u 22. minutu došao je do prednosti i sve do 54. minuta održavao je prednost.
Tada je na scenu stupio Sebastijan Ale koji je sa dva gola do kraja meča potpuno preokrenuo rezultat i time doneo nova tri boda klubu iz Amsterdama.