Srbin delio pravdu u Čelsijevoj rapsodiji, Birmančević asistirao u remiju protiv Rusa /video/

© AP Photo / Matt DunhamKalum Hadson Odoi i Trevor Čaloba – fudbaleri FK Čelsi
Kalum Hadson Odoi i Trevor Čaloba – fudbaleri FK Čelsi - Sputnik Srbija, 1920, 23.11.2021
Fudbaleri Čelsija pobedili su Juventus 4:0 u utakmici koju je sudio srpski arbitar Srđan Jovanović, Barselona je odigrala bez golova protiv Benfike, dok je Veljko Birmančević sa asistencijom učestvovao u remiju Malmea protiv Zenita 1:1, u petom kolu grupne faze Lige šampiona.

Liga šampiona, peto kolo, utorak:

Dinamo Kijev – Bajern Minhen 1:2 (0:2)
Viljareal – Mančester junajted 0:2 (0:0)
Barselona – Benfika 0:0 (0:0)
Čelsi – Juventus 4:0 (1:0)
Lil – Salcburg 1:0 (1:0)
Malme – Zenit 1:1 (1:0)
Sevilja – Volfsburg 2:0 (1:0)
Atalanta – Jang Bojs 3:3 (1:1)
Utorak nam je doneo zanimljive utakmice u kojima je bilo jako uzbudljivo u finišima utakmica, pogotovo u Bergamu i Malmeu.
Počnimo od derbija večerašnjeg programa između Čelsija i Juventusa.

Čelsi – Juventus 3:0 (1:0)

Aktuelni šampion Evrope dočekao je Juventus i prilično rutinski došao je do nova tri boda u grupi H. Pravdu na meču delio je najbolji srpski arbitar Srđan Jovanović i odlično je odradio posao sa pomoćnicima Urošem Stojkovićem i Milanom Mihajlovićem.
Čelsi se revanširao Staroj dami na poraz u prvom delu takmičenja i sa ova tri boda izbio je na prvo mesto zbog boljeg međusobnog skora i bolje gol razlike.
Utakmica je dobro počela za Plavce, pošto je u 25. minutu Čaloba postigao gol za 1:0.
Do poluvremena nije bilo promene na semaforu, te se na pauzu otišlo sa minimalnom prednošću domaćina.
U nastavku utakmice Čelsi je rešio pitanje pobednika za dva minuta.
U 56. minutu mrežu gostiju pogodio je Ris Džejms.
Na 3:0 povisio je Kalum Hadson-Odoi u 58, dok je konačan rezultat postavio Timo Verner u 95. minutu.

Veljko Birmančević odigrao je dobru utakmicu za švedskog šampiona, ali ekipa je u poslednjim trenucima ostala bez celog plena. Krenimo redom.
Igrao se 28. minut kada je bivši fudbaler Čukaričkog asistirao Riksu, a ovaj pogodio mrežu Keržakova.
Održavali su prednost domaći fudbaleri, bili su jako blizu nova tri boda, Zenit je čak promašio i penal, ali u drugom minutu nadoknade utakmice gosti su ipak uspeli da izjednači – i to sa igračem manje.
U 86. minutu Histjakov je dobio drugi žuti karton i utisak je bio da će Malme rutinski privesti meč kraju, ali Rakitski je u 92. minutu pogodio za 1:1.
Malme nema šansu za plasman dalje, dok je Zenit sa ova tri boda obezbedio mesto u nokaut fazi Lige Evrope.
U ostalim utakmicama najviše uzbuđenja bilo je u duelu Jang Bojsa i Atalante.
Gosti su vodili tokom većeg dela meča, ali su Švajcarci za četiri minuta uspeli da preokrenu. Golovima Sijera i Heftija došli su od 1:2 do 3:2 i potpuno su preuzeli momentum.
Ipak, gosti iz Bergama se nisu predavali i u 88. minutu stigli su do izjednačenja preko Luisa Murijela.
Barselona je odigrala bez golova protiv Benfike, Sevilja je pobedila Volfsburg, baš kao i Lil koji je bio bolji od Salcburga.