Jokić sa longetom posmatrao poraz Denvera, Bjelica može i bez Karija

© AP Photo / David ZalubowskiNikola Jokić
Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 20.11.2021
Košarkaši Denvera izgubili su u Bol Areni rezultatom 114:108 od Čikago Bulsa u meču koji je Nikola Jokić zbog povrede ruke posmatrao sa klupe. Od srpskih košarkaša u noći između petka i subote na parketu je bio Nemanja Bjelica koji je u odsustvu Stefa Karija pomogao ekipi da dođe do pobede nad Detroitom 105:102. Ubacio je 14 poena uz osam skokova.
As Nagetsa povredu zgloba zadobio je u prethodnom susretu sa Filadelfijom pa je trener Majkl Meloun odlučio da ga odmori iz predostrožnosti. Klub se pre početka susreta sa Bulsima oglasio i poručio da će utakmica proteći bez njihovog najboljeg igrača i prošlosezonskog MVP-ja.
Srbin je ima longetu na ruci i posmatrao je kako se njegovi saigrači muče bez njega protiv Bulsa.
Iako je Denver dobro otvorio utakmicu, te je preko Gordona i Bartona ekspresno stigao do šest poena prednosti, da bi na sredini prve četvrtine prednost bila dvocifrena 20:10.
Ipak, Bulsi su se vratili preko maestralnog Bredlija.Prvi put je Čikago poveo pred kraj druge četvrtin kada je rezultat na semaforu Bol Arene bio 53:52.
U drugom poluvremenu Bulsi su „dodali gas“ što potvrđuje činjenica da su treću četvrtinu rešili u svoju korist sa devet poena razlike - 35:26.
Do kraja susreta su je održavali i stigli do trijumfa. Najefikasniji u taboru Bulsa bio je Lavinj sa 36 poena uz pet skokova i četiri asistencije, pratio ga je DeRozan sa 26 poena, dok je u taboru Denvera najefikasniji u Jokićevom odsustvu bio Aron Gordon sa 28 poena uz devet skokova i četiri asistencije za gotovo 37 minuta provedenih na parketu.
Što se Nemanje Bjelice i Golden Stejta tiče, oni nastavljaju da nižu recke u ligi. Upisali su čak 14. pobedu na 16 utakmica, a protiv Detroita su bili oslabljeni neigranjem prve zvezde Stefa Karija zbog povrede.
Voriorsi nisu mogli da računaju ni na Iguodalu, tompsona, Grina, ali su i tako desetkovani stigli do trijumfa. Bjelica je bio nadomak dabl-dabl učinka, susret je završio sa 14 poena, osam skokova i dve asistencije za svega 22 minuta provedenih na parketu.