Trener Denvera hteo da se obračuna sa sudijama, Jokić ga sprečio /video/

© AP Photo / Mark J. TerrillNikola Jokić i Majkl Meloun
Nikola Jokić i Majkl Meloun - Sputnik Srbija, 1920, 19.11.2021
Nema mira na utakmicama Denvera ove sezone! Trener Nagetsa Majkl Meloun uleteo je na parket i krenuo ka sudijama, ali ga je pravovremenom reakcijom zaustavio najbolji igrač Nikola Jokić koji nije mogao da spreči poraz od oslabljene Filadelfije rezultatom – 103:89.
S obzirom na to da Denver ove sezone igra nepredvidivo – dobija kada se to baš i ne očekuje, odnosno gubi kada se očekuje da trijumfuje, kao što je bio apsolutni favorit u sudaru sa Filadelfijom kojoj nije igrao veliki broj košarkaša, uključujući i prvu zvezdu Džoela Embida, Melounu se nije dopalo što sudije imaju čudan kriterijum.
Zato je sredinom treće četvrtine kormilar Denvera na minus devet za njegov tim (61:70) odlučio da uleti na parket i da krene da se obračuna sa sudijom.
Munjevita reakcija srpskog asa i lidera tima Nikole Jokića sprečila je veći haos.
Ipak, Melounu nije bilo spasa pa je momentalno isključen, a tim je do kraja susreta morao da vodi Dejvid Adelman.
„Ponekad pokušavam igračima da pošaljem poruku, ali ovo zaista nije bilo planirano. Jednostavno, iznervirale su me sudijske odluke. Dosta stvari na parketu nisam razumeo. Izvinjavam se Dejvidu“, poručio je posle meča Majkl Meloun.
Nikola Jokić koji je po običaju bio na MVP nivou, te je ubacio 30 poena, od čega čak 27 u prvom poluvremenu, uz deset skokova i sedam asistencija za 35 i po minuta provedenih na parketu, stao je u odbranu svog trenera.
„Jasno je da cenimo što se Meloun pobunio i što se borio za nas. Vrlo je emotivan, daje celog sebe kada je utakmica i ja to volim“, istakao je Somborac.
Ostaje da se vidi kolika kazna će biti izrečena temperamentnom treneru Denvera koji je u prošlosti obično bio taj koji je smirivao Nikolu Jokića, a sada su se našli u zamenjenim ulogama.
Nagetsi su posle ovog poraza šesti u Zapadnoj konferenciji i imaju učinak od devet pobede uz šest poraza, koliko i petoplasirani Los Anđeles Klipersi i četvrtoplasirani Dalas.