Futsaleri Srbije - Sputnik Srbija

Srbija na Evropskom prvenstvu!

Futsaleri Srbije plasirali su se na Evropsko prvenstvo pobedom nad Belorusijom rezultatom 6:3 u dvomeču, a duel odigran u Belorusiji obeležio je gol golmana Momčilovića sa celog terena.
Orlovi su u prvom duelu zabeležili pobedu od 3:1, dok je u revanšu rezultat bio 3:2 – uz gol našeg golmana Momčilovića sa celog terena.
Time se naša reprezentacija plasirala na Evro, koji će se održati u Amsterdamu i Groningenu od 19. januara do 6. februara 2022. godine.
Žreb je već obavljen, tako da je poznato da će Srbija biti u Grupi A sa domaćinom Holandijom, Ukrajinom i Portugalijom.
Iako je Srbija i u revanš ušla kao jasan favorit, Belorusija je bila ta koja je igrala bolje na početku.
Domaćin je konstantno pritiskao zadnju liniju naše odbrane, a zbog toga i došao do nekoliko dobrih prilika.
Spas Orlovima doneo je golman Momčilović koji je maestralno branio, a kada su se u blok uključili i defanzivci – mesta da lopta završi u mreži nije bilo.
Propuštene šanse Belorusa kažnjene su u 12. minutu, kada je Dragan Tomić raspalio po lopti i sa solidne udaljenosti doveo svoj tim u vođstvo od 1:0.
Da dođe do drugog gola bilo je potrebno manje od pet minuta, a strelac je bio, mimo svih očekivanja, Momčilović.
Naš golman je fenomenalnu partiju u prvom poluvremenu krunisao golom sa celog terena – za 2:0.
Do kraja prvog poluvremena Belorusi su propustili još nekoliko solidnih šansi, a i drugo poluvreme su bolje otvorili od Orlova.
Ipak, desio se praktično identičan scenario kao u prvih 20 minuta – desila se kazna.
Pošto je domaćin krenuo da igra bez golmana, odnosno sa golmanom-igračem u napadu, to je moralo da se završi golom.
Defanzivac Stefan Rakić je video da je gol Belorusa ostao prazan, pa je sa svoje polovine poslao savršeno precizan udarac – za 3:0.
Do kraja utakmice Belorusija je nastavila da napada, Srbija se i dalje dobro branila, ali je na kraju kapitulirala.
U 35. minutu strelac je bio Seljuk, a na konačnih 2:3 postavio je Krikun na 27 sekundi do kraja meča.
Tok meča mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik sport.
18:09 17.11.2021
Kraj!
Idemo na Evro!
18:08 17.11.2021
40' Novi gol Belorusa
Sergej Krikun postiže gol za 2:3 na 27 sekundi do kraja.
18:06 17.11.2021
38' Bližimo se kraju
Belorusi nastavljaju da propuštaju prilike, što svojom nespretnošću, što odbranama Momčilovića.
U poslednja dva minuta ulazimo sa ogromnih 6:2 (ukupan rezultat) za Srbiju.
18:01 17.11.2021
36' Srbija se brani svim snagama
Odbrana Momčilovića, još jedna, a onda novi pokušaj s gola na gol. Ovog puta, nažalost, neprecizan.
17:57 17.11.2021
35' Srbija primila gol
Konačno je probijen bedem srpskog gola. Strelac je Vladislav Seljuk.
Sada je 3:1 za Orlove u Belorusiji.
34' Rakić kao golman!
Naš defanzivac ostao je jedan na jedan sa napadačem Belorusije i uspeo da mu nogama odbrani udarac. Sjajno!
17:51 17.11.2021
31' Belorusi bez golmana
Već nekoliko minuta domaćin rizikuje i ide na sve ili ništa. Igraju u napadu bez golmana, odnosno sa golmanom-igračem.
17:49 17.11.2021
29' Momčilović besan!
Tomić je propustio sjajnu priliku, a odmah su zapretili Belorusi. Momčilović je zatim fauliran posle nesportskog poteza Pinčuka, zbog čega je pobesneo.
Daljeg obračuna, ipak, nije bilo, pa je utakmica nastavljena.
17:44 17.11.2021
27' Gol!
Srbija vodi 3:0! Strelac je Stefan Rakić, koji kažnjava Beloruse i igranje bez golmana i postiže pogodak sa svoje polovine!
17:37 17.11.2021
22' Momčilović i dalje na visini zadatka
Po nekoliko pokušaja na obe strane i novi presing Belorusa. Momčilović ponovo ne pravi greške i rutinski brani pokušaje domaćina.
17:31 17.11.2021
Počelo je drugo poluvreme
17:16 17.11.2021
Poluvreme: Srbija jednom nogom na Evropskom prvenstvu!
Velikih 2:0 za Orlove protiv Belorusije, za ukupnih 5:1 u dvomeču.
Strelci su bili Tomić u 12. i golman Momčilović u 17. minutu utakmice.
17:14 17.11.2021
19' Brani Momčilović
Dobar udarac levom nogom Šerbiča, ali Momčilović i dalje na visini zadatka.
17:08 17.11.2021
18' Začaran je gol Srbije
Ne mogu i dalje Belorusi nikako da postignu gol, iako su verovatno zaslužili barem jedan. Momčilović briljira, a naši defanzivci pravovremeno stižu u blok.
17:06 17.11.2021
17' Golman Srbije dao gol!
Au, šta se sada desilo! Momčilović je šutirao sa celog terena i dao gol iako je Zmisla bio na gol-liniji!
2:0 za Orlove!
16:59 17.11.2021
12' Gooool, vodi Srbija!
Dragan Tomić dovodi Orlove u vođstvo! Kažnjen je domaćin za mnogo propuštenih prilika.
Sada naša reprezentacija ima prednost od 4:1 u ukupnom skoru, pa je korak bliže plasmanu na Evropsko prvenstvo.
16:56 17.11.2021
11' Prete i Orlovi
Udarac Radovanovića sa desnog boka zaustavlja Lukša. Solidan pokušaj.
16:50 17.11.2021
9' Gol visi u vazduhu
Dosta grešaka naših futsalera u predaji lopte, pa čak i u zadnjoj liniji. Prilika za prilikom za Beloruse, koji imaju više od igre, ali nikako da postignu gol.
16:46 17.11.2021
7' Fenomenalne odbrane golmana Srbije
Momčilović brani pokušaj za pokušajem futsalera Belorusije. Veliki pritisak, ali je i dalje 0:0.
16:42 17.11.2021
5' Opasno!
Sevnula je kontra Belorusa, Krikun je bio u situaciji jedan na jedan sa Momčilovićem, ali je šutirao pored gola.