Partizan „prokockao“ +13, ali – tu je bio Kevin Panter!

© Sputnik / Spasoje VeselinovićDetalj sa utakmice Partizan – Lijetkabelis iz Beogradske arene
Detalj sa utakmice Partizan – Lijetkabelis iz Beogradske arene - Sputnik Srbija, 1920, 17.11.2021
Košarkaši Partizana prekinuli su niz od dva poraza i savladali Lijetkabelis u Beogradskoj areni rezultatom 84:77 u petom kolu Evrokupa, uprkos tome što su ispustili prednost od 13 poena u poslednjoj četvrtini i protivniku dopustili da ima šut za izjednačenje.
Crno-beli su se vratili na pobednički kolosek, posle poraza od Andore u Evropi i Crvene zvezde u ABA ligi.
Izabranici Željka Obradovića su mogli mnogo mirnije da privedu meč kraju, s obzirom da su imali +13 na početku četvrte deonice, ali je na kraju viđena drama.
Lijetkabelis je promašio šut za izjednačenje, da bi zatim Kevin Panter pogodio jako težak šut na 12 sekundi do kraja za +5 i rešio pitanje pobednika.
Predstavnik Srbije sada ima četiri pobede i jedan poraz u Grupi A Evrokupa, dok je litvanski tim na učinku od dva trijumfa i tri neuspeha.
Partizan je dobro počeo meč, rano stekao visoku prednost i uspeo da kontroliše ritam utakmice.
Iako je u jednom trenutku bilo i deset razlike za domaćina, Lijetkabelis je uspeo da napravi seriju u završnici prvog poluvremena.
Posle nekoliko promašaja crno-belih u završnici i koša Maldunasa, na poluvremenu bilo je samo +1 (39:38).
Na početku treće deonice ponovo je viđena dobra igra Partizana, pa je prednost ponovo uvećana na deset razlike
Maksimalnih +13 viđeno je početkom poslednjeg kvartala, ali se tim koji predvodi bivši trener crno-belih Nenad Čanak nije predavao.
Uporno su pokušavali da uvedu meč u dramatičnu završnicu i na kraju su to nekako uspeli.
U jednom trenutku, na manje od minut do kraja, Lijetkabelis je imao trojku za izjednačenje, ali ju je promašio, da bi zatim odgovornost preuzeo Kevin Panter.
Partizanov Amerikanac je na 12 sekundi do kraja pogodio veoma težak šut, odveo crno-bele na +5, a zatim su sve nade gostiju pale u vodu kada je Radičević promašio trojku posle tajm-auta.
Najbolji u pobedničkom sastavu bio je Zek Ledej sa 19 poena i pet skokova, uz dve ukradene lopte.
Alen Smailagić je dodao 13 poena uz čak 12 uhvaćenih lopti, dok je 13 poena imao i Gregor Glas. Aleksa Avramović i Balša Koprivica ubacili su po 12, dok je meč-viner Panter imao 11.
Na drugoj strani Gediminas Orelik je imao 19 poena, dok su po 12 ubacili Kristupas Zemaitis i Kaspars Beržinš.
„U Evropi je malo drugačije...“: Amerikanci upoznali „strašnog Obradovića“ /video/