Danil Medvedev na Završnom turniru u Torinu - Sputnik Srbija

Drama, nervoza i velika pobeda Medvedeva

Danil Medvedev, drugi teniser sveta, savladao je Sašu Zvereva rezultatom 6:3, 6:7, 7:6 u drugom kolu Završnog Mastersa u Torinu.
Velika borba, drama, neizvesnost i bes. To je odlikovalo vrhunsku borbu Danila Medvedeva i Saše Zvereva nakon koje je slavio Rus.
Tokom prvog seta, nemački teniser nije mogao da nađe ritam, a Danil je to koristio i došao do brejka koji ga je odveo do prednosti.
Drugi set doneo je novog Zvereva i nervoznog Medvedeva.
Čuvali su svoje servise i spašavali brejk lopte, a Nemac je igrao mnogo sigurnije. Medvedev je grešio, ali je u ključnim trenucima uspevao da pronađe jak servis i dođe do gema.
Došlo se do taj-brejka u kojem je delovalo da će Rus moći da završi meč, međutim sudija je doneo odluku koja je iznervirala Rusa.
Medvedevu je sviran prestup iako je bio milimetarski, pa je to poremetilo drugog reketa sveta što je odlično iskoristio Nemac.
Treći set doneo je kratke poene, gemove su igrači dobijali preko dobrih servisa pa je tako usledila repriza drugog seta i novi taj-brejk.
Medvedev je loše ušao u taj deo igre, ali zbog pada koncentracije Zvereva stekao je samopouzdanja i preuzeo inicijativu.
Osvojio je naredna četiri poena i došao do dve meč lopte!
Obe je spasao Zverev, ali za treću nije imao rešenje.
16:48 16.11.2021
6:3, 6:7, 7:6 Bolji je Medvedev!
Medvedev je gubio od Nemca u taj-brejku, ali je Rus vezao četiri poena i stigao do prednosti.
Ritern bekhendom dao mu je dve meč lopte, a Zverev je prvu spasio asom, drugu brutalnim forhendom.
Ipak, stigla je i nova prilika koju je drugi reket sveta iskoristio i slavio na kraju meča.
16:38 16.11.2021
6:6 (1:1) – Novi taj-brejk
Ne ispušta svoj servis ni Nemac. Taj-brejk će odlučiti pobednika.
16:35 16.11.2021
6:5 (1:1) – Pretnje
Ruski as servirao je odlično, ali je Zverev uspeo da se odbrani i čak dođe do brejk lopte. Međutim, fantastični Danil pun samopouzdanja sprečava protivnikada mu oduzme servis u završnici odlučujućeg seta.
16:30 16.11.2021
5:5 (1:1) – Dominantan Nemac!
Sjajan gem za Zvereva! Servis je bio glavno oružje i doneo novu neizvesnost.
16:26 16.11.2021
5:4 (1:1) – Gem do pobede!
Medvedev ponovo brutalnim servisom stiže do prednosti.
16:24 16.11.2021
Pogledajte:
Ruski teniser Danil Medvedev na Završnom turniru u Torinu - Sputnik Srbija, 1920, 16.11.2021
Sudijska odluka podelila javnost – da li je Rus oštećen?
16:22 16.11.2021
4:4 (1:1) – Izjednačenje
Medvedev je počeo da napada na servis protivnika i ponovo preuzeo inicijativu, ali Zverev je svestan da bi brejk u ovom trenutku možda rešio i ceo meč.
Novo izjendačenje.
16:16 16.11.2021
4:3 (1:1) – Prednost za Danila
Vidi se više samopouzdanja u igri nemačkog tenisera, ali i dalje fali intezitet koji bi slomio otpor Rusa.
16:14 16.11.2021
3:3 (1:1) – Nova neizvesnost
Još jedan siguran gem za Zvereva koji odlično napada nakon svog servisa. Rus je imao ponovo samo jedan poen i nije ni pokušao da ozbiljnije ugrozi gem.
16:09 16.11.2021
3:2 (1:1) – Drži prednost Rus
Pokušao je Zverev da napadne sa osnovne linije, ali hladnokrvni Medvedev obezbedio je novu prednost. Ponovo je slao rafale servisom i Nemac je ostao bez šansi.
16:06 16.11.2021
2:2 (1:1) – Zverev stabilan
Nemački as je konačno odigrao siguran gem i nije dozvolio priliku Danilu da zapreti. Samo jedan poen upisao je Rus, a Zverev je servirao na visokom nivou.
16:01 16.11.2021
2:1 (1:1) – Ekspresno!
Ponovo muke za Nemca. Medvedev i dalje servira odlično i drži sve u svojim rukama.
15:59 16.11.2021
1:1 (1:1) – Čuva i Zverev gem
Nalik drugom setu, Nemac se muči na svoj servis, ali u ključnim trenucima uspeva da slomi otpor Rusa.
15:56 16.11.2021
1:0 (1:1) – Budi se Medvedev
Ekspresno je ušao u odlučujući set Danil i nastavio sa dobrim ritmom koji mu je čuvao rezultat do taj-brejka.
15:49 16.11.2021
1:1 (6:3, 6:7) – Zverev izjednačio!
Potpuno je dominirao Zverev u taj-brejku, Medvedev je posle sudijske odluke potpuno stao i izgubio ritam. Meč ulazi u treći set.
15:45 16.11.2021
6:6, 1:2 (6:3) – Medvedev oštećen!
Sudija je svirao prestup Danilu Medvedevu i to je naljutilo Rusa jer delovalo je kao da je ipak njegov servis bio regularan.
Pogledajte i sami procenite
15:41 16.11.2021
6:6 (6:3) – Taj brejk!
Šetao je tokom ovog gema Medvedev Zvereva koji je uspevao da se odbrani. Ipak, sve agresivniji je bio Danil, slao fantastične dijagonale koje su mu donele taj-brejk
15:36 16.11.2021
5:6 (6:3) – Ponovo pod pritiskom Rus
Znatno drugačiji Zverev tokom celog drugog seta. Održava ravnotežu prvi svom servisu, odlično šalje bekhende na stranu Rusa i ponovo je na korak do izjendačenja u setovima.
15:34 16.11.2021
5:5 (6:3) – Medvedev brzinski do gema
Nervozan je Zverev i pred kraj drugog seta ne može da slomi otpor Medvedeva na njegov servis. Rus u proseku zavrašava servis gem za dva minuta, oslanja se na brze poene i ta taktika mu pomaže.
15:29 16.11.2021
4:5 (6:3) – Medvedev mora da servira za ostanak u setu
Stao je servis i Danil je bio na korak do nove dve šanse za brejk. Mirno je sa osnovne linije slao loptice Zverev i čekao grešku koju je Medvedev i napravio. Uspeo je da izdrži još jedan nalet Rusa.