Ukrajina poslala Srbiju na nemoguću misiju

© Sputnik / Lola ĐorđevićFudbalska lopta
Fudbalska lopta - Sputnik Srbija, 1920, 16.11.2021
Fudbalska reprezentacija Srbije do 21 godine poražena je od Ukrajine rezultatom 2:1, zbog čega je Orlićima preostala nemoguća misija na putu u kvalifikacijama u Evropskom prvenstvu.
Ukrajina je do pobede u Ljvovu došla golovima Hriskiva i Sudakova u 9, odnosno 81. minutu.
Domaćin je u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena promašio penal, pošto je bolji u duelu sa Bondarenkom bio golman Zvezde Gordić, a jedini pogodak za Orliće postigao je igrač Radničkog iz Niša Stefan Mitrović u 78. minutu.
Posle šest odigranih duela u Grupi H, Orlići imaju samo pet osvojenih bodova – uz samo jednu pobedu.
To znači da je Srbija trenutno peta – iza čak i Farskih Ostrva koje nisu uspeli da pobede – sa svega pet osvojenih bodova.
Prva je trenutno Francuska sa 16, dok Ukrajina ima 13 bodova na drugoj poziciji, onoj koja vodi u baraž.
Da bi se Orlići plasirali barem u baraž za EP potrebno je da Ukrajinci dožive kolaps u poslednja četiri meča i da tokom njih osvoje maksimalno tri boda, a da Srbija ostvari sve četiri pobede, što će, kada se sve uzme u obzir, biti nemoguća misija.
Naredni dueli Grupe H na programu su tek 24. marta 2022. godine, kada Srbija dočekuje Severnu Makedoniju, a Ukrajina gostuje Jermeniji.
Heroj Srbije otkriva Sputnjiku: Teških godinu dana, ali se sve vratilo!
Pucanj iz svih oružja: Srbija i Katar(za)!