Najbolji teniser sveta Novak Đoković - Sputnik Srbija

Novak atomskim tenisom pobedio Ruda

Novak Đoković savladao je Kaspera Ruda rezultatom 7:6, 6:2 na Završnom Mastersu u Torinu.
Najbolji teniser sveta zabeležio je prvu pobedu u Torinu nakon sjajnog tenisa koji je prikazao protiv Kaspera Ruda, norveškog tenisera.
Ušao je Novak bojažljivo u meč i na samom startu Rus je to iskoristio i napravio brejk. Uzvratio je Đoković i sprečio Norvežanina da napravi veće iznenađenje.
Neizvesno je bilo pri rezultatu 5:4, Đoković je nanizao nekoliko sjajnih poena, ali set je ipak otišao u taj-brejk.
Počeo je Novak dobro, Rud ponovo napadao, ali na pauzu sa vođstvom od 1:0 je otišao ipak srpski as.
Drugi set bio je prava slika i prilika kako treba da igra najbolji teniser sveta.
Đoković je bio fokusiran na servis, i svoj i protivnikov pa je tako svaku priliku koristio i napravio sjajan rezultat.
Tokom svog servisa nije grešio, riternirao je u svom stilu - perfektno, i Norvežaninu je ostalo da samo bude učesnik još jednog Novakovog plesa po terenu.
Prvi reket sveta dominirao je u prvom meču, a ukoliko bude nastavio da igra u istom ritmu gledaćemo sjajne duele do kraja turnira.
15:42 15.11.2021
6:2 (2:0) – Dominacija Novaka Đokovića
Sjajni servis i furiozan drugi set posle sat i po vremena. Novak je zabeležio prvu pobedu u Torinu.
15:39 15.11.2021
5:2 (1:0) – Smanjuje Rud
Prekinuo je Norvežanin seriju gemova za najboljeg tenisera sveta, ali Novak će imati servis za pobedu.
15:37 15.11.2021
5:1 (1:0) – Perfekcija!
Đoković maestralno igra u drugom setu. Rud nema nikavo rešenje i srpskog asu fali samo gem za pobedu.
15:35 15.11.2021
Za navijače je jedan najbolji svih vremena
15:34 15.11.2021
4:1 (1:0) – Dominacija srpskog asa
Novi brejk za Đokovića. Nestala je ofanziva Ruda, sve je više grešaka, servis nestabilniji. Novak koristi svaku priliku i pametno čeka trenutak.
15:32 15.11.2021
3:1 (1:0) Vodi Novak
Čuva Đoković prednost, dobio je novi gem sa nulom.
15:26 15.11.2021
2:1 (1:0) – Smanjuje Rud
Sve nesigurnije deluje Rud. Ne uspeva da usmerava lopticu kao na početku meča pa je tako Novak uspeo da dođe do 30:30 u ovom gemu.
Usedila su dva jaka servisa čime je Norvežanin ipak izvukao gem.
15:23 15.11.2021
2:0 (1:0) – Odličan Đoković
Odlični volej i smeč Đokovića. Dobro ulazi u poene, a sedmim asom povećao je prednost na 2:0.
15:20 15.11.2021
1:0 (1:0) Brejk za Novaka!
Novak je na startu drugog seta jače napao Rudov servis i uspeo da odmah dobije brejk priliku koju je iskoristio.
15:13 15.11.2021
7:6 (7:4) – Set za Novaka
Iako nije počelo dobro, vratio se Novak i poveo sa 1:0 u setovima protiv Kaspera Ruda.
15:11 15.11.2021
6:6 (5:4) – Vodi Đoković
Novak je uspeo da stigne prednost Ruda i vrati se u igru.
15:07 15.11.2021
6:6 (2:2) – Vraća Rud
Delovalo je da će Đoković uvećati prednost, ali posle provere i loptice na liniji Rud dolazi do izjednačenja.
15:05 15.11.2021
6:6 (2:0) – Vodi Novak
Bolji je Đoković na startu taj-brejka.
15:04 15.11.2021
6:6 – Igraće se taj-brejk
Ne uspeva ponovo da ukrade brejk Novak. Proklizava i to mu pravi smetnje kod nekih poena, Rud se sjajno kreće i stabilno servira zbog čega lako dolazi u priliku da izazove Đokovića i realizuje poene.
14:59 15.11.2021
6:5 – Ne da se Novak
Đoković je bez izgubljenog poena ponovo poveo u prvom setu. Sjajno je služio servis.
14:57 15.11.2021
5:5 – Otpor Noveržanina
Odigran je i najduži poen na meču i pripao je Novaku, ali ponovo iza njega usledile su jeftine greške.
Ipak, naredne poene gradio je strpljivo i uspeo da uvede gem u neizvesnost. Napadao je Rud, ali sjajna defanziva dovela je Đokovića do set lopte. Prvu nije iskoristio, a posle nove majstorske odbrane podigao je italijansku publiku na noge.
Međutim, ništa nije poremetilo Ruda koji je ponovo izjednačio.
14:45 15.11.2021
5:4 – Ekspresno
Ponovo je Novak ekspresno došao do 40:0, ali pravi lake greške koje mu nisu svojstvene. Lako je poklonio dva poena Rudu, a li je srećom asom zapečatio gem.
14:43 15.11.2021
4:4 – Drži se Rud!
Deluje da Novaku forhend ne funkcioniše na standardnom nivou. Iako je nekoliko puta tim udarcem dobio poen, ipak je sa njim nanizao i greške.
Rud ima i sreće jer je loptica već nekoliko puta prešla mrežu nakon što je zakačila. Novi gem za Norvežanina uz odličan servis.
14:39 15.11.2021
4:3 – Vodi Đoković
Odličan prvi servis i novi gem za srpskog asa. Delovao je u potpunosti razigrano i nije dopustio Rudu nijedan poen u ovom gemu.
14:36 15.11.2021
3:3 – Vratio se Novak
Rud koristi kratke lopte koje Novak pošalje i kreće u ofanzivu posle takvih. Ipak, sa osnovne linije Đoković igra tenis na kakav smo navikli što je stvorilo pritisak Norvežaninu.
Počeo je da greši, Novak je strpljivo čekao i dočekao priliku za brejk koju je odmah isoristio.