Šok za Italijane – šampion Evrope ne ide direktno na Mundijal!

© AP Photo / Peter MorrisonReprezentativac Italije u fudbalu Emerson
Reprezentativac Italije u fudbalu Emerson - Sputnik Srbija, 1920, 15.11.2021
Fudbaleri Italije nisu uspeli da se plasiraju direktno na Svetsko prvenstvo u fudbalu pošto su remizirali sa Severnom Irskom (0:0), dok je na Mundijal iz Grupe C prošla Švajcarska.
Italijani su na gostovanju Severnoj Irskoj ostali bez pobede, koja im je bila neophodna da prođu direktno u Katar 2022.
Dalje će ići Švajcarci, koji su na domaćem terenu nadigrali Bugarsku sa 4:0, dok će aktuelni šampion Evrope morati u baraž.
Italijani su bili nadmoćni tokom cele utakmice. Imali su 68 odsto poseda lopte, šutnuli u okvir gola protivnika sedam puta, ali pogotka nije bilo.
Po veliku šansu u drugom poluvremenu propustili su Kijeza i Emerson, ali je golman domaćina Pikok-Farel ostao nesavladan.
Kiks prvaka Evrope iskoristili su Švajcarci, koji su u bez ikakvih problema izašli na kraj sa Bugarima.
U prvom poluvremenu bilo je 0:0, ali su zatim gosti osetili moć domaćina i primili čak četiri gola – uz dva poništena.
Okafor je pogodio u 48, Vargas u 57, Iten u 72, a Frojler u 91. minutu – za konačnih 4:0.
Pogledajte i specijalno izdanje emisije Miljanov korener, čija je tema bila plasman naše reprezentacije na Mundijal u Kataru:
Pucanj iz svih oružja: Srbija i Katar(za)!