Fudbalska reprezentacija Rusije - Sputnik Srbija

Šok u potopljenom Splitu – Rusija pobedila sebe i poslala Hrvatsku u Katar!

Fudbalska reprezentacija Rusije nije uspela da ostane neporažena u Splitu na gostovanju Hrvatskoj u meču koji je odlučivao o direktnom učesniku Svetskog prvenstva u Kataru 2022. godine. Rusija je na potopljenom terenu izdržala do 81. minuta, ali je Fjodor Kudrijašov postigao autogol, a meč je završen rezultatom 1:0 u korist domaće ekipe.
Rusija je trebalo da osvoji bod ili sva tri kako bi se direktno plasirala u Katar, imala je 22 boda, dva više od Hrvatske pred poslednji obračun, delovalo je da je blizu tog cilja, ali tim selektora Valerija Karpina nije uspeo da izdrži.
Hrvatska je bila dominantna, imala je veliki broj prilika za gol, ali je spektakularno branio Matvej Safanov, mladi čuvar mreže koga Hrvati nisu uspeli da savladaju.
Nažalost, to je uradio njegov saigrač, Fjodor Kudrijašov je nespretno reagovao u kaznenom prostoru Rusije u 81. minutu i umesto da izbaci loptu iz opasne zone, on je nju poslao u mrežu svoje ekipe.
Autogol u utakmici Hrvatska - Rusija - Sputnik Srbija, 1920, 14.11.2021
Momenat koji Rusija nije želela da vidi /video/
Rusija će imati još jednu priliku da se plasira na Mundijal, ali težim putem, kroz baraž.
Utakmicu ste mogli da pratite tekstualnim putem uz Sputnjik.
16:56 14.11.2021
94' – Kraj! Poraz Rusije!
Nestvarna utakmica, nestvaran gol i ishod!
Na kraju je Rusija, iako se briljantno branila i čekala jedan bod koji je vodi u Katar, poražena i to autogolom svog igrača.
Hrvatska jeste bila dominantna, ali nije uspevala da savlada briljantnog golmana Matveja Safanova.
Ipak, to jeste njegov saigrač, Fjodor Kudrijašov.
Nije kraj za Rusiju, ona će kroz baraž pokušati da se plasira na Svetsko prvenstvo 2022. godine.
16:50 14.11.2021
92' – Šteta!
Karavajev je fenomenalno šutirao sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla tik iznad gola.
16:49 14.11.2021
90' – Još četiri minuta...
Sve je manje nade da Rusija može do direktnog plasmana na Mundijal...
16:39 14.11.2021
81' – Autogol Rusije!
Tragedija! Kudrijašov je očajno reagovao u kaznenom prostoru, nabačenu loptu koja je pala u kazneni prostor je nehatno zakačio i poslao u svoju mrežu.
Fenomenalni Safonov nije imao šanse da izvadi loptu iz gola!
Hrvatska vodi 1:0.
16:38 14.11.2021
79' – Hrvati sve nervozniji!
Pokušavaju na sve načine hrvatski fudbaleri da dođu do gola, ali im nikako ne ide i biraju očajna rešenja.
Brozović je u nekoliko navrata širio ruke i negodovao zbog ponašanja svojih saigrača.
I dalje je 0:0.
16:32 14.11.2021
74' – Prvi šut Rusije!
Fomin je imao dobre opcije u napadu, ali je odlučio da šutira – prvi šut Rusije na celoj utakmici!
16:30 14.11.2021
72' – Safonov je miran...
Opet centaršut sa desne strane i opet šut glavom Hrvata, Petković je bio neprecizan.
16:29 14.11.2021
71' – Ogromna borba!
„Rat“ se vodi na polovini terena, igrači padaju na obe strane, Rusija je imala polukontru, ali je nije iskoristila.
Još 20 minuta, rezultat je i dalje 0:0.
16:20 14.11.2021
62' – Hrvati su nervozni!
Novi napad, novi šut, ali ishitreno i prerano, Brozović je iz koraka šutirao daleko pored stative.
16:19 14.11.2021
60' – Safonov ponovo!
Opet centaršut sa desnog boka, sada je Bruno Petković bio na udarcu, ali je Safonov ponovo lepo odbranio.
16:12 14.11.2021
54' – Spektakl!
Gotovo vaterpolo utakmica, igrači se klizaju, padaju, lopta im beži i zaglavljuje se u barama, kiša je sve jača i ne namerava da stane.
Hrvatska napada, Rusija se grčevito brani...
Potpuni spektakl na Poljudu!
Matvej Safonov - Sputnik Srbija
16:05 14.11.2021
47' – Safonov!
Šta radi ovaj momak!
Pašalić je ostao jedan na jedan sa golmanom Rusije, glavom je tukao iz kaznenog prostora, ali je Safonov bio na pravom mestu.
Spektakularna odbrana!
16:04 14.11.2021
46' – Odmah šansa za Hrvatsku!
Već u prvom napadu drugog poluvremena Hrvatska je imala napad, Kramarić je pokušao udarcem, ali nije bio precizan.
Teren je u sve gorem stanju, kiša ne prestaje da pljušti...
15:48 14.11.2021
45' – Poluvreme!
Rusija je odolela napadima, sjajan je golman Safonov, a Hrvatska je imala nekoliko odličnih šansi.
Rezultat je izjednačen – 0:0.
15:47 14.11.2021
45' – Ništa od kornera Rusije
Na početku nadoknade vremena od dva minuta Rusija je imala prvi korner, ali kombinacija nije bila uspešna.
15:46 14.11.2021
44' – Loš Golovin...
Imali su ruski fudbaleri lepu šansu da zaprete Hrvatskoj, centaršut sa desnog boka posle prekršaja je delovao kao dobra prilika, ali je Golovin to uradio loše.
Usledio je potom i loš centaršut sa leve strane.
15:42 14.11.2021
40' – Briljantni Safonov!
Klizav teren je učinio da pred ruskim golom ima mnogo blata i neravnina, jedna je umalo koštala Rusiju, ali je Safonov fenomenalnim driblingom prevario zahuktalog Perišića i spasao svoj gol.
15:37 14.11.2021
36' – Perišić opet opasan!
Ubačena lopta je pala u kazneni prostor Rusije, Perišić je bio blizu, ali je odbrana Rusije vrhunski reagovala.
15:36 14.11.2021
35' – Rusija se oslobodila!
Nekoliko dobrih akcija Rusije posle pola sata igre, Safonov je najpre uputio odličnu dugu loptu koja je zamalo stigla do opasne zone, a potom je Rusija dobrom igrom na malom prostoru došla do prilike da kreira šanse.
15:29 14.11.2021
27' – Safonov!
Briljantan je mladi golman Rusije, odbranio je žestok udarac Brozovića, a potom je i boksovao nezgodnu nabačenu loptu.