Od diskvalifikacije do pobede – Hamilton produbio dramu Formule 1!

© Foto : Lars BaronLuis Hamilton posle Velike nagrade Brazila u Sao Paulu
Luis Hamilton posle Velike nagrade Brazila u Sao Paulu - Sputnik Srbija, 1920, 14.11.2021
Vozač Mercedesa Luis Hamilton osvojio je trku za Veliku nagradu Sao Paula i time produbio dramu u završnici Formule 1. On je prethodno diskvalifikovan u prvim kvalifikacijama za trku u Brazilu, ali ga to nije omelo da dođe do pobede.
Hamilton je trku počeo sa desetog mesta, nakon što je prethodno u prvim kvalifikacijama diskvalifikovan, ali je već u prva tri kruga nadomestio pet pozicija zaostatka.
Ferstapena je prestigao 12 krugova pre kraja i uspeo da izdrži kao lider sve do finiša.
Iza Britanca bio je Holanđanin iz Red Bula, koji će posle ove trke imati 14 bodova prednosti u generalnom plasmanu F1.
Poslednje, treće mesto na postolju zauzeo je Mercedesov Valteri Botas, četvrti je bio Serhio Peres iz Red Bula, peti Šarl Lekler, a šesti Karlos Sajns, obojica iz Ferarija.
Od prvih deset poređali su se još i Pjer Gasli, Fernando Alonso, Sebastijan Okon i Lando Noris.
Do kraja tekuće sezone u F1 ostalo je još tri trke, a prva naredna je u Kataru 21, novembra.