Srbija doživela kolaps protiv Albanije

© Foto : FSSFudbaleri Srbije do 19 godina (2021)
Fudbaleri Srbije do 19 godina (2021) - Sputnik Srbija, 1920, 13.11.2021
Fudbaleri Srbije do 19 godina ispustili su veliku prednost protiv Albanije i remizirali rezultatom 2:2, u prvom krugu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
Srbija je posle pobede nad Severnom Makedonijom u prvom kolu od 2:1 upisala prvi remi, dok su Albanci osvojili prvi bod nakon poraza od Francuske (4:0).
Iako je do 84. minuta bilo 2:0 za našu reprezentaciju, na kraju je osvojen samo bod na Elbasan Areni.
Orlići su poveli golom Mituljikića u 42. minutu, a na 2:0 povisio je Lazetić u 77.
Ipak, izabranici Dejana Brankovića nisu uspeli da izdrže, pa su Albanci do kraja utakmice postigli dva gola – prvo preko Nergutija u 84, a zatim preko Špendija u 88. minutu.
Albanci su vrlo lako mogli da postignu još jedan gol, ali je golman kragujevačkog Radničkog Ognjen Lukić odbranio penal Točiju u 82. minutu.
Odluka o drugom putniku, pored Francuske koja je ostvarila dve pobede, pašće 16. novembra kada igraju Francuska – Srbija, odnosno Albanija – Severna Makedonija.
Srbija: Lukić, Despotovski, Petković, Subotić, Krsmanović, Stanković, Miletić, Motika, N.Mituljikić (84. Đorđević), J.Mituljikić (61. Lazetić), Ajdar (85. Gluščević). Selektor Dejan Branković
Albanija: Simoni, Bitići, Preka, Zali, Hisaj (72. Derviši), Nergiti, Mata (90. Cipi), Bibo (72. Špendi), Zenelaj (78. Alivoda), Toki, Pježka (78. Zajsar). Selektor Armando Cungu