Portugalski fudbaler Kristijano Ronaldo - Sputnik Srbija

Portugalci se „sapleli“ u Dablinu – Srbiju i dalje samo pobeda u Lisabonu vodi na Mundijal

Portugalija i Irska remizirali su u Dablinu u meču bez golova u sedmom kolu kvalifikacija Grupe A za odlazak na Mundijal u Kataru. Portugalci imaju 17 bodova, baš koliko i Srbija, pa će u međusobnom duelu 14. novembra odlučivati o tome ko će direktno na Svetsko prvenstvo, a ko u baraž.
Ronaldu i drugovima zbog bolje gol-razlike igra i remi, Orlovi moraju da pobede.
Portugalci su bili izraziti favoriti na nezgodnom gostovanju u Irskoj, ali nisu uspeli tu ulogu da opravdaju na travi stadiona Aviva pred 50.737 navijača.
Štaviše, primili su i gol u 95. minutu, ali je on opravdano poništen zbog prethodnog prekršaja.
Imali su više loptu u svom posedu, ne i pravu ideju kako da ugroze gol Bazunua, dok su Irci pokazali recept Srbiji, koja je pratila uživo meč u Dablinu, kako treba da se igra protiv Portugalaca.
Pokazali su Ronaldo i drugovi da i te kako imaju slabe tačke, a olakšavajuća okolnost biće i što će tim Fernanda Santoša neće moći da računa na jednog od lidera - Pepea koji je dobio crveni karton zbog udaranja laktom protivničkog igrača.
Već od samog starta susreta bilo je jasno da neće Portugalcima biti lako da dođu do sva tri boda.
Irci su krenuli žustro, dva jaka faula na samom startu, čime su pokazali zube Ronaldu i Gedešu da ukoliko budu dugo držali loptu i pokušvali da driblaju, da će dobiti po nogama.
To kao da je uplašilo Portugalce koji nisu imali rešenje kako ozbiljnije da ugroze gol Bazunua.
S druge strane, Ogbene je pravio velike probleme poslednjoj liniji Portugala, probijao je izuzetno lako po desnoj strani, pa je Danilo u nekoliko navrata morao nepropisno da interveniše zbog čega je dobio žuti.
Fernando Santoš video je da neće ići onako kako je prvobitno zamislio, pa je u nastavku susreta iskusni strateg morao da menja. Počeo je da improvizuje, ubacio je na teren Feliksa, Sančesa, Leaa, Mutinja, ali ni to nije pomoglo da se promeni rezultat na semaforu Aviva parka.
Kako je vreme odmicalo tako se nervoza uvlačila u redove nekašnjih prvaka Evrope, koji su za dva minuta dobili dva žuta kartona.
Ipak, to nije bio kraj. Pepe je u 82. minutu doživeo pomračenje i zbog visoko podignutog lakta koji je završio u vilici rivala, sudija Gregorio Hil Mansano mu je pokazao put u svlačionicu.
To su svakako sjajne vesti za Srbiju koja će napasti Portugaliju u Lisabonu 14. novembra (20.45), a u poslednjnoj liniji neće biti preiskusnog 37-godišnjeg člana Porta, koji je tokom bogate karijere dugo branio boje Reala.
Na kraju, Irska i Portugalija su podelili bodove ali to Orlovima ništa ne menja, s obzirom na to da zbog bolje gol-razlike četa Fernanda Santoša u poslednjem kolu može i da kalkuliše, dok Srbiji igra samo pobeda za direktan let u katar naredne godine.
Utakmicu između Irske i Portugalije mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik.
22:40 11.11.2021
95' - Kraj! Irska - Portugalija 0:0!
Nije bilo pobednika u sudaru Irske i Portugalije, pa će se pitanje o tome ko će iz Grupe A direktno na Mundijal rešavati u Lisabonu 14. novembra između Portugalije i Srbije.
22:38 11.11.2021
90+5' - Poništen gol Ircima
Kin je gurao golmana, pa je sudija Hil Mansano opravdano poništio kasni pogodak Iraca.
22:34 11.11.2021
90' - Još pet minuta!
Zbog velikog broja izmena u drugom poluvremu utakmica je produžena čak pet minuta.
22:33 11.11.2021
89' - Bliži se kraj meča
Portugalci sa igračem manje ne uspevaju da ugroze Irce koji su krenuli po pobedu.
22:26 11.11.2021
81' - Pepeovo ludilo - isključenje!
Petljao je na svojoj polovini Pepe i ušao je u problem koji je odlučio da rešava visoko podignutim laktom. Udario je Robinsona u glavu, a sudija Hil Mansano pokazao mu je drugi žuti, odnosno crveni karton.
22:23 11.11.2021
79' - Ronaldo ozbiljno zapretio
Kristijano je uputio snažan udarac s leve strane, a lopta je prozujala pola metra pored gola Bazunua koji se nije pomerio.
78' - Meklejn menja Stivensa
Ofanzivnijeg igrača rešio je selektor Irske da uvede na teren što samo potvrđuje da Irci ne žele da se brane.
22:20 11.11.2021
76' - Stivens propustio strašnu priliku
Oštru loptu Ogbenea pokušao je Stivens da sprovede u mrežu, ali je šutirao visoko preko gola iz izgledne pozicije.
22:19 11.11.2021
75' - Žoao Feliks na terenu
Santoš je odlučio da uvede svežu krv u sam špic napada. Izašao je Andre Silva, a zamenio ga je Žoao Feliks. Izašao je i nevidljivi Bruno Fernandeš umesto kojeg je na teren ušao Renato Sančez.
22:16 11.11.2021
72' - Opomenut i Pepe
Igrao je rukom iskusni defanzivac i zbog toga mu je sudija pokazao žuti karton.
22:14 11.11.2021
70' - Danilo „požuteo“
Ogbene po desnoj strani pravi velike probleme Portugalcima pa je Danilo morao nepropisno da ga zaustavi i dobio je žuti karton.
22:11 11.11.2021
67' - Ronaldo zamalo pogodio
Čista sreća Irce što Kristijano Ronaldo nije promenio rezultat na semaforu na Aviva stadionu. Hendrik nije uspeo da dobije vazdušni duel sa prvom zvezdom Portugalije, ali je lopta prošla pored stative.
22:08 11.11.2021
64' - Loto Hrvatske
Ne staju Hrvati na Malti, a ponovo je pogodio Majer i rezultat je 7:1.
22:05 11.11.2021
61' - Menjaju i Irci
Keni je reagovao na Santošove izmene, Ida je zameni MekGrata.
22:04 11.11.2021
61' - Odlična poseta
Čak 50.737 navijača prati susret na Aviva stadionu.
22:01 11.11.2021
56' - Dvostruka izmena Portugalaca
Menja Fernando Santoš. Leao umesto Gedeša, Mateusa je zamenio Žoao Mutinjo.
21:58 11.11.2021
54' - Irci tražili penal
Zbog igranja rukom Portugalaca u svom kaznenom prostoru, Irci su tražili penal. Ipak, ništa od toga.
21:57 11.11.2021
53' - Hrvati ne staju
Igra se tek 53. minut susreta na Malti, a Hrvatska vodi 6:1.
21:54 11.11.2021
50' - Inicijativa Portugalije
Gosti imaju više loptu u svom posedu, ali se organizovani Irci za sada odlično brane.
21:53 11.11.2021
49' - Petarda Hrvata na Malti!
Pucaju iz svih oružja hrvatski fudbaleri protiv daleko slabijeg rivala i trenutno vode rezultatom 5:1. Majer postiže peti pogodak za „kockaste“ na otvaranju drugog dela igre.