Ferstapen ide ka tituli – pokorio Meksiko i uvećao prednost u odnosu na Hamiltona!

© REUTERS / ANDRES STAPFFMaks Ferstapen – vozač Red Bula
Maks Ferstapen – vozač Red Bula - Sputnik Srbija, 1920, 07.11.2021
Vozač Red Bula Maks Verstapen pobedio je večeras na trci Formule 1 za Veliku nagradu Meksika, i sada ima 19 bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranog Luisa Hamiltona u generalnom plasmanu.
Verstapen je do druge uzastopne pobede došao nakon odličnog starta, kada je sa trećeg mesta izbio na prvu pozicijiu.
Drugo mesto pripalo je vozaču Mercedesa i aktuelnom šampionu Hamiltonu, dok je treći završio domaći vozač i član Red Bula Serhio Peres.
Četvrti je kroz cilj prošao vozač Alfa Taurija Pjer Gasli, a peti je završio Šarl Lekler iz Ferarija.
Bodove su osvojili još Karlos Sainc (Ferari), Sebastijan Fetel (Aston Martin), Kimi Raikonen (Alfa Romeo), Fernando Alonso (Alpin) i Lando Noris (Meklaren).
Najbrži krug na trci odvezao je u poslednjem krugu vozač Mercedesa Valteri Botas, koji je startovao sa pol pozicije, ali nije uspeo da dodje do bodova (15. mesto).
U generalnom plasmanu četiri trke pre kraja Verstapen ima 312,5 bodova, dok je Hamilton drugi sa 293,5 bodova.
Kada je reč o kontruktorima, Mercedes ima samo bod prednosti u odnosu na Red Bul, te se i to očekuje paklena borba do kraja.
Naredna trka vozi se za Veliku nagradu Brazila, 14. novembra.
Mladi Rus nosi traume iz Amerike: „To se samo njemu dešava“