Profesor Bjelica ponovo delio lekcije /video/

© AP Photo / Jeff ChiuSrpski košarkaš Nemanja Bjelica (Golden Stejt) na utakmici protiv Nju Orleans Pelikansa
Srpski košarkaš Nemanja Bjelica (Golden Stejt) na utakmici protiv Nju Orleans Pelikansa - Sputnik Srbija, 1920, 06.11.2021
Nemanja Bjelica, košarkaš Golden Stejt Voriorsa, odigrao je odličnu utakmicu u pobedi ekipe protiv Nju Orleans Pelikansa – 126:85.
Profesor, kako je nadimak srpskom košarkašu, bio je sjajan na oba kraja terena i, iako je na terenu proveo samo 18 minuta, statistika koju je upisao je impresivna.
Bjelica je imao najbolji +/- u ekipi (+33), što znači da je ekipa sa njim na terenu bila u plusu 33 poena, a pored toga postigao je 13 poena, uz sedam skokova, tri asistencije i dve ukradene lopte.
Bivši MVP Evrolige dodao je i jednu blokadu, dok je iz igre šutirao odličnih 5/7, za tri poena 2/3.
Bjelica je ove sezone važan šraf u igri Voriorsa, predvodi košarkeš koji ulaze sa klupe i tek u sedmoj sezoni u NBA pronađena mu je prava uloga.
„Lako mi je da igram sa ovim momcima, nesebičan smo tim. Svako zna svoju ulogu i potrebno je samo da sačekaš i dobićeš šansu na utakmici“, rekao je reprezentativac Srbije posle utakmice.
U prilog ovog izjavi ide skor Voriorsa koji je 7/1 i samo Juta Džez ima isti odnos pobeda i poraza posle osam odigranih utakmica.
Kada je reč o utakmici sa Pelikanima, ekipa iz San Franciska utakmicu je prelomila u trećoj četvrtini dobivši ovaj period 34:16.
U četvrtoj je prednost samo rasla i Voriorsi su na kraju upisali pobedu od čak 41 poena razlike – 126:85.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džordan Pul sa 26 poena, Stef Kari postigao je 19, dok je Geri Pejton junior dodao 17. Kod gostiju bolji od ostalih bio je Jonas Valančunas sa 20 poena i 15 skokova.
Bjelica je bio jedini srpski košarkaš prethodne noći na terenu u najjačoj košarkaškoj ligi na svetu, te pogledajte rezultate ostalih utakmica.