Čudesni De Hea nije mogao sam – Siti razbio Junajted!

© AP Photo / Martin RickettBernardo Silva (levo) i David de Hea (desno)
Bernardo Silva (levo) i David de Hea (desno) - Sputnik Srbija, 1920, 06.11.2021
Fudbaleri Mančester sitija razbili su Mančester junajted u 11. kolu Premijer lige i sa gostovanja odneli pobedu od 2:0.
Siti je produbio krizu gradskog rivala i dodatno ga udaljio od borbe za titulom Premijer lige, a pobeda od 2:0 nije prava slika dominacije koja je viđena na Old Trafordu.
Ekipa Pepa Gvardiole imala je čak 69 odsto poseda lopte, uz 16 šuteva ka golu i pet u okvir, naspram protivnikovih pet ka golu i samo jednog jedinog u okvir.
Junajted nije imao odgovor na silne napade Građana u prvom poluvremenu, kada je samo zbog neverovatnog golmana Davida de Hee uspeo da izbegne sramotu.
Španac je branio sve što je mogao, ali je ipak bio dvaput savladan: Prvo od strane svog štopera Erika Bajia, a onda i Bernarda Silve posle katastrofalne greške Luka Šoa.
Drugo poluvreme nije bilo toliko dominantno za Siti kao prvo, ali se pobednik nije dovodio u pitanje ni u jednom trenutku.
Na kraju, još jedno izdanje Junajteda koje zbog kojeg će mesto trenera Crvenih đavola Olea Gunara Solskjera biti poljuljano.
Plasman obezedio SofaScore LiveScore
Piksi saopštio spisak pred utakmicu godine: Kako, bre, eventualni? Moramo da odemo u Katar!
Zvanično: Ćavi se vratio u Barselonu!
Bivši Partizanov as miljenik u Grčkoj: Živkoviću novi ugovor i najveća plata u klubu