Aleksandar Katai na utakmici FK Crvena zvezda – Mitjiland - Sputnik Srbija

Dva crvena, autogol Kange – Zvezda poražena od Mitjilenda na „Mitiću“

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su na domaćem terenu od Mitjilenda 1:0, u četvrtom kolu Lige Evrope.
Izabranici Dejana Stankovića nisu uspeli da izdrže sa igračem manje gotovo svih 90. minuta, pošto je Miloš Degenek u 12. minutu dobio direktan crveni karton.
Degenek je bio poslednji igrač u odbrani, a kako je oborio fudbalera gostujućeg tima, sudiji iz Mađarske nije preostalo ništa drugo nego da pokaže crveni karton.
Crveno-beli dobro su se držali sa desetoricom na terenu i da nije bilo nesrećnog autogola u 56. minutu verovatno bi izvukla bod.
Marko Gobeljić napravio je loš faul na ivici kaznenog prostora, te je Mitjiland imao odličnu šansu iz prekida.
Šutirao je Evander, a Kanga je glavom promenio smer lopti i Milan Borjan je savladan.
Zvezda se i dalje nalazi u dobroj poziciji da obezbedi proleće u Ligi Evrope, ali u preostala dva meča mora da održi razliku od dva boda u odnosu na trećeplasirani danski tim.
Utakmica je otvorena u sporom ritmu, ekipe su bile oprezne, a onda se u 12. minutu desio detalj koji će odrediti dalji tok utakmice.
U nastavku duela Zvezda nije imala mnogo prilika. Uglavnom je pretila iz daljine i kada je primila gol početkom drugog perioda, bilo je jasno da će teško do povoljnog rezultat.
Ipak, moglo je u poslednjim sekundama utakmice da se „zapali“ Marakana, pošto je u petom minutu nadokande Aleksandar Dragović šutirao tik pored stative.
Ljudi na stadionu, ali i kraj malih ekrana videli su loptu u mreži, međutim, završila je malo pored i ostalo je 0:1.
Utakmicu ste mogli da pratite uz blog Sputnjika.
22:55 04.11.2021
90+5 – 0:1 – kakva šansa za Zvezdu...
Dragović je šutirao glavom pored stative... tik pored stative...
22:53 04.11.2021
90+4 – 0:1 – Zvezda sa devet fudbalera
Crveni karton i Marka Gobeljića.
22:49 04.11.2021
90' – 0:1 – šampion Srbije pred porazom
Još pet minuta na stadionu „Rajko Mitić“.
22:44 04.11.2021
85' – 0:0 – sve manje vremena za crveno-bele
Zvezda je pred prvim porazom u Ligi Evrope.
22:37 04.11.2021
79' – 0:1 – Pankov glavom preko gola
Solidan šut, ali preko prečke.
22:34 04.11.2021
75' – 0:1 – izmena u Zvezdi
Rišairo Živković zamenio je Gelora Kangu.
22:31 04.11.2021
Podrška profesoru Milošu Koviću - Sputnik Srbija
Podrška profesoru istorije Milošu Koviću od strane Delija.
22:29 04.11.2021
69' – 0:0 – opasan udarac Kange
Lopta je završila malo iznad prečke.
22:27 04.11.2021
68' – 0:0 – Zvezda bez šanse
Teško crveno-beli dolaze do protivničkog kaznenog prostora. Teško je sa igračem manje i videćemo da li će se nešto promeniti u nastavku meča.
22:24 04.11.2021
Pogledajte na kraju autogol Kange
22:19 04.11.2021
60' – 0:1 – Zvezda u teškoj situaciji
Detalj sa utakmice FK Crvena zvezda - Mitjiland - Sputnik Srbija
Sa desetoricom je na terenu, plus su gosti iz Danske poveli.
22:15 04.11.2021
56' – 0:1 – Mitjiland vodi
Evander je pogodio iz slobodnog udarca.
Gobeljić je napravio loš faul na ivici kaznenog prostora. Evander je imao zicer i uz dosta sreće prevario je Borjana, pošto je Kanga promenio pravac lopte.
22:12 04.11.2021
52' – 0:0 – Evander preko prečke
Fudbaler danske ekipe šutirao je preko prečke.
22:11 04.11.2021
51' – 0:0 – novi pokušaj Kange
Sa 25 metara šutirao je pored leve stative.
22:07 04.11.2021
48' – 0:0 – Dragović briljira
Sjajnim intervencijama više puta je sprečio goste da dođu do stopostotne šanse.
22:04 04.11.2021
46' – 0:0 – počelo je drugo poluvreme
21:47 04.11.2021
45' – 0:0 – kraj prvog poluvremena
21:44 04.11.2021
44' – 0:0 – solidan napad Zvezde
Pavkov je dobio nešto jaču loptu, uspeo je da centrira i iznudio je korner. Posle udarca i ugla Zvezda nije uspela da stvori šansu.
21:41 04.11.2021
40' – 0:0 – sjajna odbrana Borjana!
Pokušao je Sisto, a golman Zvezde je sjajno reagovao.
21:35 04.11.2021
34' – 0:0 – mirno na terenu