Fudbaleri Partizana pred meč sa Gentom - Sputnik Srbija

Partizan remijem u Belgiji zakoračio u evropsko proleće

Fudbaleri Partizana i Genta remizirali su rezultatom 1:1 u četvrtom kolu Lige konferencija.
Partizan je uspeo da odigra bolji meč nego prethodno u Beogradu, kada je doživeo poraz, pa sada ima sedam bodova, ispred Genta i Anortozisa sa po dva, a iza Genta sa deset.
Strelac gola za crno-bele bio je Urošević u 65. minutu, a izjednačenje domaćinu doneo je Tisudali u 80.
Utakmicu je počeo bolje Gent, koji je imao nekoliko prilika na samom startu, a Partizan su spasli golman Popović i linijski sudija, koji je poništio gol domaćinu zbog ofsajda.
Imali su i crno-beli nekoliko šansi sredinom prvog poluvremena, a najveća prilika desila se u 28. minutu, kada je Natho iz slobodnog udarca pogodio stativu.
Do kraja prvih 45 minuta Gent je imao još nekoliko prilika, ali je ostalo 0:0.
Drugo poluvreme počelo je veoma dosadnom igrom na obe strane, ali je ritam porastao posle uvodnih deset minuta.
Obe ekipe imale su po nekoliko zanimljivih napada, ali je onda Urošević, u 66. minutu, pravo niotkuda slabijom desnom nogom sa leve strane pogodio rašlje gola Belgijanaca za 0:1.
Gent je posle primljenog gola ponovo preuzeo inicijativu i nije prestajao da napada.
Sjajno je branio Popović, dok su loše realizovali poluprilike Belgijanci, ali greške kod jedne šanse u 80. minutu nije moglo da bude.
Svi su zaboravili na Tisudalija, a on je ostao sam kao duh pred golom crno-belih na udaljenosti od pet metara i pogodio za 1:1.
Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja.
U sledećem kolu 25. novembra crno-beli gostuju Flori, kada će se Aleksandar Stanojević vratiti na klupu sa koje je suspendovan.
Crno-beli se nalaze u situaciji da je jako malo verovatno da ostanu bez nokaut faze LK, a da je definitivno overe biće im potreban bod u Estoniji.
Sve prilike i golove mogli ste da ispratite uživo uz Sputnjik.
20:33 04.11.2021
Kraj!
Remi Genta i Partizana u Belgiji od 1:1
20:31 04.11.2021
3 minuta nadoknade
U međuvremenu izlazi Pantić, a u napad ide mladi Jović.
20:27 04.11.2021
Još dve promene kod crno-belih
Ulaze Lutovac i Obradović, van terena su Menig i Urošević.
20:24 04.11.2021
Sukob iz 68. minuta
Pogledajte manje čarke koje su viđene u 68. minutu utakmice, kao i reakciju Duljaja koji je momentalno smirio Uroševića.
20:23 04.11.2021
83' Ponovo Popović
Nogom brani pokušaj Tisudalija, koji bi definitivno završio u golu.
20:20 04.11.2021
80' Izjednačenje
Katastrofalna reakcija štopera Partizana. Tisudali je ostao potpuno sam na pet metara od gola, pa Popović praktično ništa nije mogao.
1:1
20:19 04.11.2021
Reagovao Duljaj
Prva izmena koju vrši današnji prvi trener Partizana – umesto Natha ulazi Lola Smiljanić.
20:14 04.11.2021
75' Jalovi napadi Belgijanaca
Ovog puta Kums šutira sa 30 metara, ali lopta jedva stiže do Popovića.
20:10 04.11.2021
70' Gomeš umalo do 2:0
Jako loša reakcija defanzivaca Genta, pa je Rikardo Gomeš mogao da samo skrene loptu u mrežu protivnika. Ipak, ostao je zamalo kratak.
20:05 04.11.2021
66' Golčina Uroševića!
Urošević je ušao na ivicu kaznenog prostora rivala po levom boku, a niko se nije nadao šutu, već su svi očekivali centaršut na Gomeša. Nije isključeno da je levi bek crno-belih to i pokušao, ali, bilo kako bilo, lopta je završila u rašnjama Gentovog gola.
1:0 za Partizan!
20:04 04.11.2021
64' Komplikuje Menig
Pokušao je Holanđanin da sebi loptu podigne na volej. Možete da zamislite kako se to završilo. Ostaje 0:0.
19:56 04.11.2021
56' Popović!
Treća fantastična intervencija Popovića! Ovog puta je dobro istrčao, zatvorio sve uglove i ponovo spasao crno-bele.
Navijači Partizana tokom duela sa Gentom u Belgiji - Sputnik Srbija
56' Jojić napucao protivnika
Zbrka u kaznenom Genta, pa se posle prodora Rikarda lopta odbila do Jojića. On sa oko 12 metara od gola napucava protivnika, a onda iz popravnog deganžira loptu daleko preko gola.
19:54 04.11.2021
54' Dosadno
Praktično ništa vredno pomena se nije dogodilo u drugom poluvremenu, barem za sada.
19:46 04.11.2021
Počelo je drugo poluvreme
19:30 04.11.2021
Kraj 1. poluvremena
Gent je ostavio bolji utisak, ali je Partizan bio taj koji je pogodio stativu, te je i dalje sve otvoreno. Na poluvremenu Gent – Partizan 0:0.
19:25 04.11.2021
40' Ređaju se šanse za Belgijance
Gent je definitivno opasniji rival zasad. Ređaju se prilike domaćina, ali u poslednjih nekoliko navrata Popović nije morao da reaguje.
19:18 04.11.2021
34' Sjajni Popović
Nastavlja da briljira mladi čuvar mreže. Ovog puta brani udarac sa distance.
Golman Partizana Aleksandar Popović protiv Genta - Sputnik Srbija
19:13 04.11.2021
28' Majstorija Natha, ali – stativa!
Maestralno je Natho uputio slobodan udarac sa oko 20 metara, ali nije imao sreće – pogodio je stativu.
Lopta se zatim odbila do Miljkovića, ali ga ujedno i iznenadila, pa ju je praktično promašio sa nekoliko metara od gola.
19:06 04.11.2021
21' Odlična prilika za Pantića
Udarac sa oko deset metara ide direktno u Bolata.