Amerikanac mučio Medvedeva, ali – usledila je ruska furija /video/

© AP Photo / Cole BurstonRuski teniser Danil Medvedev
Ruski teniser Danil Medvedev - Sputnik Srbija, 1920, 04.11.2021
Ruski teniser Danil Medvedev uz dosta muke je savladao Amerikanca Sebastijana Kordu sa 2-1 u setovima u osmini finala Mastersa u Parizu.
Medvedev, drugi nosilac turnira, plasirao se u četvrtfinale pobedom od 4:6, 6:1, 6:3 posle sat i 45 minuta igre.
Američki teniser je odlično koristio šanse u prvom setu i napravio brejk protivniku, usput spasavši čak četiri brejk prilike sa kojima se suočio.
Korda je dobro otvorio i drugi set i došao do 0:30 na riternu, ali nije osvojio taj gem, a onda je krenula dominacija Medvedeva.
Rus je posle izgubljenog prvog seta osvojio 12 od 16 odigranih gemova i zasluženo prošao u narednu fazu, te nastavio da se bori za prvo mesto na kraju godine i titulu u Bersiju.
Protivnik u četvrtfinalu biće mu bolji iz okršaja Karlos Alkaras – Ugo Gaston. Podsetimo, u najboljih osam u Parizu je i Novak Đoković, koji u petak popodne igra protiv Tejlora Frica.
Rus tvrdi: „Medvedev može da osvoji Torino“
Zverev o Novaku, Medvedevu i Cicipasu: „Nemojte pogrešno da me shvatite“
Bivši „broj 2“ o Đokovićevoj odluci: Bio bih potpuno šokiran i to ne bih mogao da opravdam