Kaznena ekspedicija – Zvezda pregazila Panatinaikos!

© Foto : Admiralbet ABA liga / Dragana StjepanovićDejan Davidovac i Nikola Kalinić – KK Crvena zvezda
Dejan Davidovac i Nikola Kalinić – KK Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 04.11.2021
Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Panatinaikos 81:48 u osmom kolu Evrolige.
Izabranici Dejana Radonjića ostvarili su treću pobedu u elitnom košarkaškom takmičenju, a ova je bila najimpresivnija jer su gosti iz Atine „oduvani“ sa terena.
Zvezda je utakmicu prelomila u trećoj četvrtini dobivši ovaj period 18:10, te je rezultat posle trideset minuta igre bio 57:36.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nejt Volters sa 18 poena, Holins je postigao 11, a Kalinić je dodao 10 poena.
Kod gostiju bolji od ostalih bio je Deril Mejkon junior sa 15 poena, dok je Hauard Sent-Ros postigao deset.
Crveno-beli odlično su otvorili utakmicu, briljirao je Nejt Volters i razlika je brzo bila dvocifrena (16:6). Od tog trenutka pa sve do kraja susreta domaćin nije ispuštao prednost i zasluženo je slavio.
Zvezda je u drugoj četvrtini održavala prednost, a posle trojke Dobrića i zatim dvojke Mitrovića, kada je na semaforu bilo 39:20, bilo je jasno da će utakmica ići u jednom smeru.
Konačno u trećoj četvrtini potpuno je slomljen otpor protivnika, a potom je u četvrtoj odrađen rutinski posao i crveno-beli upisali su treću pobedu u Evroligi.
Zvezda u narednom kolu čeka ASVEL, dok će Panatinaikos ugostiti Uniks.
Alarm u Koloradu: „Jokić me brine“