„Ubicu golmana“ je zasenio saigrač – zbog poteza o kojem bruji Evropa /video/

© AP Photo / Matthias SchraderRobert Levandovski
Robert Levandovski - Sputnik Srbija, 1920, 03.11.2021
Poljski fudbaler Robert Levandovski vodio je Bajern Minhen do ubedljive pobede u Ligi šampiona, ali je njegov het-trik zasenio golman Manuel Nojer, koji je skrenuo pažnju na sebe izuzetnom asistencijom.
Bajern je nokautirao Benfiku i rezultatom 5:2 došao do četvrte pobede u četvrtom kolu Grupe E Lige šampiona i time obezbedio nokaut fazu takmičenja.
Za to je najzaslužniji definitivno bio Levandovski, koji je nastavio da pruža brutalne partije, a u utorak uveče je pored tri gola imao i asistenciju.
Prvo je pogodio mrežu Portugalaca u 26. minutu, šest minuta kasnije je asistirao Gnabriju, a onda u prvom minutu nadoknade promašio penal.
Kristijano Ronaldo - Sputnik Srbija, 1920, 02.11.2021
Magija Ronalda u Bergamu – Portugalac ponovo spasao Junajted! /video/
Na 3:0 je povisio Leroj Sane u 49, Levandovski je postigao drugo gol u 61, da bi het-trik kompletirao u 84. minutu – i to kako.
Poljak je dobio savršen dug pas od Manuela Nojera, svog golmana, čime je viđena izuzetno retka asistencija jednog čuvara mreže.
Pogledajte majstorski pas nemačkog golmana:
Vredi istaći da je Levandovski postigao čak osam golova u dosadašnjem izdanju Lige šampiona (na četiri utakmice), kao i da ima 22 pogotka na 16 mečeva ove sezone.