Srpski teniser Dušan Lajović - Sputnik Srbija

Lajović pružio jak otpor, ali nije mogao protiv Zvereva

Dušan Lajović poražen je od Aleksandra Zvereva u dva seta – 6:3, 7:6 (5) – u drugom kolu Mastersa u Parizu.
Srpski teniser pružio je dobar otpor četvrtom teniseru sveta, pre svega u drugom setu, ali u ključnim trenucima napravio je jeftine greške i Nemac je to znao da iskoristi.
Zvereva u somini finala očekuje nezgodan rival – Grigor Dimitrov – koji je ranije u toku dana eliminisao ruskog tenisera Karena Hačanova.
Utisak je da je Lajović mogao do seta i da su ga delile sitnice da unese dramu u meč. U prvom setu nije bio mnogo konkurentan, iako je uspeo da dođe od 0:3 do 2:3 i pritom je servirao za izjednačenje.
Ipak, Zverev mu je ponovo oduzeo servis i do kraja seta rutinski je održao prednost brejka.
Već u drugom setu na terenu smo gledali znatno veću borbu. Pretili su obojica, imali su šanse za brejk, ali su ipak izdržali i usledio je taj-brejk.
I u takozvanom 13. gemu teniseri su oscilirali. Lajović je tri puta uspeo da vrati mini brejk, ali kada je trebalo da potvrdi oduzeto i dođe do 6:6, napravio je veliku grešku i Zverev je došao do trijumfa.
Meč ste mogli da pratite uživo tekstualnim putem uz Sputnjik sport.
22:03 03.11.2021
3:6, 6:7 (5) – poraz Ducija u drugom kolu Pariza
21:55 03.11.2021
3:6, 6:6 – taj-brejk u drugom setu:
0:1 – mini brejk za Zvereva.
1:1 – Lajović vratio, sjajna bekhend paralela.
1:2 – poen za Zvereva.
1:3 – sjajan ritern Nemca.
2:3 – odlična forhend dijagonala, Duci smanjuje.
3:3 – fenomenalno! Sjajna kratka dijagonala i Lajović vraća mini brejk zaostatka.
3:4 – as Zvereva.
4:4 – dobar servis i Lajovića.
4:5 – jeftina greška Lajovića, dva servisa ima Zverev.
4:6 – as Zvereva, dve meč lopte.
5:6 – dupla servis greška Nemca. Šansa za Ducija.
5:7 – greška Lajovića, i pobeda Zvereva.
21:49 03.11.2021
3:6, 5:5 – Lajović propustio šansu
Imao je prilika, pogotovo na 15:30, ali greške su ga koštale osvojenog gema i seta. Idemo dalje, sve smo bliži taj-brjeku.
21:43 03.11.2021
3:6, 5:4 – Lajović ne popušta
Ponovo je spasao brejk loptu, ali nije popustio i izvukao se. Sada je pritisak na Zverevu koji u narednom gemu servira za ostanak u drugom setu.
21:31 03.11.2021
3:6, 4:3 – a zatim ih i spasao
U prethodnom gemu nije uspeo da oduzme servis protivniku, ali je zato sada uspeo ono što je Nemac u šestom gemu.
Spasao je tri brejk lopte i poveo.
21:26 03.11.2021
3:6, 3:3 – Lajović propustio tri brejk šanse
21:21 03.11.2021
3:6, 3:2 – mnogo veća borba u drugom setu
Lajović igra bolje, servis ga dobro služi, kao i udarci sa osnovne linije, te održava svoj servis.
21:17 03.11.2021
3:6, 2:1 – Lajović spasao brejk lopti
Pretio je Nemac, ali izvukao se Duci i osvojio gem.
21:08 03.11.2021
3:6, 1:1 – Zverev uzvraća
Egal na startu drugog seta.
21:06 03.11.2021
3:6, 1:0 – gem za Lajovića
Važan gem za Srbina, da ne dopusti protivniku da mu odmah oduzme servis. Dobar gem i što je najvažnije osvaja ga naš igrač.
21:02 03.11.2021
3:6 – Lajović izgubio prvi set
Lako je srpski teniser ispustio prvi set. Uspeo je da vrati brejk zaostatka, ali je odmah pretrpeo novi brejk i do kraja seta nije uspeo da dođe do egala.
20:48 03.11.2021
2:4 – novi brejk za Zvereva...
20:39 03.11.2021
2:3 – brejk srpskog tenisera
Odličan gem odigrao je srpski teniser i osvajanjem ovog gema vratio se u prvi set.
20:34 03.11.2021
1:3 – Lajović se budi
Bio mu je potreban ovakav gem. Sa nulom ga dobija i smanjuje zaostatak.
20:31 03.11.2021
0:3 – Nemac dominira
Lajović se za sada ne pita mnogo. Ponovo bez izgubljenog poena Zverev uzima svoj servis gem.
20:28 03.11.2021
0:2 – brejk Zvereva
Loše je otvorio susret srpski teniser. Slab gem je odigrao i Nemac mu oduzima servis.
20:25 03.11.2021
0:1 – Zverev rutinski do gema