Đoković je dobio prvog rivala – poznat i termin! /video/

© AFP 2023 / CHRISTOPHE ARCHAMBAULTMarton Fucovič
Marton Fucovič - Sputnik Srbija, 1920, 01.11.2021
Novak Đoković će prvi meč na turniru u Parizu igrati protiv Martona Fučoviča (utorak 19.30), mađarskog tenisera, koji je u uvodnom kolu savladao italijanskog veterana Fabija Fonjinija posle velike borbe u tri seta, 6:1, 6:7, 7:6 i gotovo tri sata igre.
Fučovič, trenutno 40. teniser sveta, odigrao je fenomenalan prvi set koji je završen za svega 27 minuta.
Za to vreme Mađar je napravio dva brejka, imao je prednost od čak 5:0, ali je rivalu dozvolio da osvoji jedan gem.
Veteran Fonjini je imao samo tu mogućnost, Fučovič je u semom gemu prvog seta stekao i iskoristio prvu set loptu.
Drugi set je bio veoma dinamičan, rivali su razmenili brejkove na startu seta, potom i u petom i šestom gemu što je značilo odlazak u taj-brejk.
U dodatnom periodu Fučovič je poveo sa 3:2, Fonjini je preokrenuo na 4:3, potom poveo i sa 5:4, ali je Mađar sprečio eventualnu set loptu i stigao do prilike da završi meč.
Fonjini je to sprečio i izjednačio na 6:6, zatim stekao prvu šansu da osvoji set što je i iskoristio za izjednačenje.
I treći set je otišao u taj-brejk iako je Fonjini imao prednost od 2:0, Fučovič je uspeo da izjednači, a čak je stigao do tri brejk šanse i prilike da povede sa 4:2.
Fonjini je u devetom gemu posle brejka imao šansu da završi duel, Mađar je uzvratio brejkom i izjednačio na 5:5 što je bio jasan znak da će meč biti odlučen tek u dodatnom periodu.
Fučovič je bolje startovao, ali je potom izgubio dva poena na svoj servis i omogućio preokret Fonjiniju od 3:2, što se potom dogodilo i na drugoj strani za 4:3.
Posle tri uzastopna poena Fučovič je stigao do meč lopti, Fonjini je dve opasnosti neutralisao, ali ne i treću kojom je Mađar okončao dramatičan duel i zakazao susret sa Đokovićem.