Zverev stavio tačku na „američki san“! /video/

© AP Photo / Aaron DosterAleksander Zverev na Mastersu u Sinsinatiju
Aleksander Zverev na Mastersu u Sinsinatiju - Sputnik Srbija, 1920, 31.10.2021
Aleksandar Zverev, četvrti teniser sveta, osvojio je titulu šampiona turnira u Beču savladavši Frensisa Tijafoa iz Amerike maksimalnim rezultatom, sa 2:0 u setovima, 7:5, 6:4.
Zverev je opravdao ulogu favorita protiv najvećeg iznenađenja turnira u prestonici Austrije i posao je završio sa 96 minuta.
Zverev je imao težak posao u prvom setu, Amerikanac se žestoko borio i želeo da produži svoj san u Beču, ali nije moralo tako da bude s obzirom na to da je brejk šansu imao već u drugom gemu.
Do toga je stigao u četvrtom, nije uspeo da ga potvrdi, tri puta je bilo izjednačeno do 12. gema, ali je u njemu Zverev iskoristio drugu set loptu.
Nastavak je doneo sličnu igru, ponovo je u drugom setu Zverev imao brejk loptu, u šestom je imao čak tri, a Tijafo je imao priliku za izjednačenje u devetom gemu.
To nije iskoristio, Zverev je iz toga dobio novu energiju i na servis protivnika je osvojio gem bez izgubljenog poena.
Zverev je u 2021. godini osvojio peti trofej, ukupno 18. u karijeri.